Savivaldybių atstovams pristatyta KORONA STOP LT programėlė

Ar savo mobiliajame telefone jau įsidiegėte mobiliąją KORONA STOP LT programėlę? Dar ne!  O ar žinojote, kad šią vos prieš dvi savaites sukurtą programėlę jau įsidiegė 88 tūkst. Lietuvos žmonių?
KORONA STOP LT programėlės privalumus šalies savivaldybių administracijų specialistams  šiandien pristatė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai.
Šios programėlės tikslas – informuoti žmones apie tai, kad jie buvo arti koronavirusu (COVID-19) užsikrėtusių asmenų ir sudaryti galimybę nutraukti viruso plitimo grandinę.

Kaip veikia programėlė KORONA STOP LT?

  1. Gyventojai į savo mobiliuosius įrenginius parsisiunčia programėlę KORONA STOP LT.
  2. Telefonai, kuriuose įdiegta programėlė, naudodami „Bluetooth“ ryšį tarpusavyje keičiasi atsitiktine tvarka sugeneruotais raktais ir duomenimis kada, kokiu atstumu ir kiek laiko buvo vienas šalia kito.
  3. Kai koronaviruso infekcija nustatoma vienam iš programėlės naudotojų, jis pats savanoriškai gali paskelbti programėlėje, nepaskelbdamas jokių asmens duomenų.
  4. Tokiu būdu programėlės naudotojai, kurie per paskutines 14 dienų buvo šalia užsikrėtusiojo ilgiau nei 15 minučių mažesniu nei 2 metrų atstumu, gauna pranešimą apie galimą buvusį kontaktą.
  5. Pranešimus apie sąlytį su užsikrėtusiuoju koronavirusu gavę programėlės naudotojai vadovaujasi programėlėje pateiktomis rekomendacijomis dėl tolesnių veiksmų.

Daugiau informacijos apie KORONA STOP programėlę https://koronastop.lrv.lt/programele%C2%A0 

https://www.facebook.com/watch/?v=361171595144402

Komunikacijos skyriaus informacija