Pagerbtas Laisvės gynėjų atminimas

Prie neužmirštuolėmis papuošto Sausio 13-osios kryžiaus pagerbti Laisvės gynėjų atminimo šiandien susirinko gausus būrys alytiškių. Čia  tylos minute pagerbtas Sausio 13-osios aukų atminimas, skambėjo Alytaus Vidzgirio progimnazijos mokinių atliekamos dainos, o šalia simbolinių neužmirštuolių uždegta 14 atminimo žvakelių – kiekvienam lemtingąją  1991 m. sausio 13-ąją už Lietuvos laisvę paaukojusiam savo gyvybę.

„Visi mes esame protingi ir drąsūs, tačiau dažniausiai po visko. Po visko mes žinome, kaip reikėjo daryti ar kažko nedaryti, kaip reikėjo elgtis ar nesielgti, tačiau po visko. Kai dalyvauji įvykių sūkuryje ir girdi sirenas, kai tūkstančiai priešiškai nusiteikusių kareivių eina link tavęs, kai matai tankus, kurie stumia minią ar traiško žmones, kai prieš save išvysti atsuktą automato vamzdį ar, kai tau automato buože išmušami dantys, ta drąsa gali ir pranykti. Tačiau jei atsisukęs už savęs matai šimtus, tūkstančius, o gal šimtus tūkstančių žmonių, tarp kurių – tavo tėvai, seneliai, kaimynai, mokytojai ir broliai, ta drąsa vėl atsiranda. 14 žmonių už Lietuvos laisvę paaukojo visa, ką turėjo brangiausio  – savo gyvybę ir tokia yra ta nepriklausomybės kaina. Šiandien mes dažnai pykstamės dėl niekų, užgauliojame vieni kitus. Gyvename kitų žmonių gyvenimus ir nemokame džiaugtis tuo, kas iš tikrųjų  mums yra svarbiausia. Prisiminus tuos įvykius norisi stabtelti ir, kad tas blogas žodis būtų pakeistas geru, o blogas poelgis  – švelniu patarimu. Duok Dieve, kad nei mums, nei man nei  mūsų vaikams ar vaikų vaikams  laisvoje  Lietuvos žemėje daugiau netektų pamatyti priešo tankų, o jeigu taip nutiks, duok Dieve, kad mes ar mūsų vaikai būtų tokie drąsūs ir vieningi, kokie buvote jūs“, – minėjimo metu sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Laisvės gynėjų dienos minėjime dalyvavo ir skaudžius sausio 13-osios įvykius prisiminė Seimo Pirmininko pavaduotojas Julius Sabatauskas, Seimo narys Robertas Šarknickas, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono vadas plk. ltn. Darius Kisielius.

31880_b4680dc72d6d9656a5808b91e14cabb2Pagerbti Laisvės gynėjų atminimo susirinko Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai, kariai, policijos pareigūnai, mokiniai, alytiškiai. Susirinkusiems meninę kompoziciją parodė Alytaus Vidzgirio progimnazijos mokiniai ir Alytaus kultūros centras bei Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų orkestras.
Minėjimui pasibaigus šalia Sausio 13-osios kryžiaus buvo padėtos gėlės.

Komunikacijos skyriaus informacija