39 metus vienoje įstaigoje dirbanti bibliotekininkė Valė Remeikienė į darbą vaikšto kaip į šventę

 449530284_448872551386018_5680665495559409653_n

Valė Remeikienė – Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Daugų filialo bibliotekininkė, kurios meilė knygoms ir atsidavimas darbui šią profesiją pavertė ne tik darbu, bet ir gyvenimo būdu. Jau 39 metus Valė eina į darbą su džiaugsmu, kasdien puoselėdama knygų pasaulį ir skatindama skaitymo kultūrą.

„Daugelis mūsų nuvertina pirmosios perskaitytos knygos reikšmę, bet nuo pirmosios knygos, manau, priklauso, ar vėliau mes skaitysime. Nors savo pirmų perskaitytų knygelių neprisimenu, tačiau M. Vainilaičio knyga „Ežio namas“ man įstrigo ir įsiminė iki šių dienų. Meilė knygoms tikriausia ir nulėmė mano likimą, kad 39 metus į darbą einu kaip į šventę,“ – dalinasi bibliotekininkė.

Laisvalaikis – su knyga ir gamtoje

449892366_438202229126516_4357107722350900306_nValės laisvalaikis, kaip ir daugelio kitų, neatsiejamas nuo knygų ir gamtos. Moteris knygų skaitymui skiria bent vieną valandą per dieną.

„Skaitymas yra mano mėgstamiausias užsiėmimas, kuriam kasdien skiriu bent vieną valandėlę. Kai turiu laiko, skaitau ryte ir vakare. Nenorėčiau įsivaizduoti, kas būtų, jei negalėčiau skaityti. Taip pat patinka leisti laiką gamtoje, ypač kalnuotose vietose.Vienas įsimintiniausių potyrių – Vardės sala Norvegijoje, kur su malonumu perskaičiau knygą „Malonės“, kurią dabar rekomenduoju ir savo skaitytojams“, – dalinosi prisiminimais bibliotekininkė Valė.

Knygų nameliai – bendruomenės iniciatyva

Alytaus rajone populiarėja knygų nameliai, o vienas jų yra Daugų miesto sode. Valė šią iniciatyvą vertina labai teigiamai: „Tai puiki iniciatyva, ir pati nunešu knygas į knygų namelius. Pastebėjau, kad žmonės domisi šia iniciatyva, ir tai džiugina, linkėčiau, kad ne tik Alytaus rajone, bet ir visoje Lietuvoje sparčiai išplistų knygų nameliai“.

Knygų galia keisti žmogų

Iš patirties Valė teigia, kad vis dėlto knygos gali pakeisti žmogaus pasaulėžiūrą.

„Manau, kad knygos tikrai keičia žmogų. Vaikams reiktų skaityti pasakas, kuriose gėris nugali blogį. Knyga gali suteikti žinių apie sveikatą, padėti atsitraukti nuo sunkių minčių ir nuraminti. Prisimenu, kai į biblioteką kreipėsi skaitytoja, kuriai gydytojas rekomendavo paskaityti knygą „Karmos diagnostika“, – kalbėjo Valė.

Bibliotekų ateitis, patirtis ir apdovanojimai

atostogų metuValė tiki, kad bibliotekos turės svarbų vaidmenį ir ateityje: „Biblioteka ir bibliotekininkas buvo ir bus. Turėtume skatinti ir sudominti kuo jaunesnį skaitytoją, kad jis pamėgtų knygą. Jei bus skaitytojas, bus ir biblioteka“.

2012 metais bibliotekininkė Valė buvo apdovanota kultūros premija. „Tai buvo šventė, subūrusi kultūros darbuotojus ir bibliotekininkus. Visko nepamenu, bet tą dieną visi jautėmės labai gerai  ir pakiliai“.

Bibliotekininkės portretas

Paklausta apie tai, ar ji yra griežta bibliotekininkė, Valė atsako: „Kokia esu, sprendžia skaitytojai, bet visą laiką stengiuosi būti teisinga“.

Palinkėjimas kolegoms

Esamiems ir buvusiems kolegoms bibliotekininkė skiria šiuos žodžius: „Ar myli gyvenimą? Tuomet nešvaistyk laiko, nes laikas ir yra gyvenimas (Benjaminas Franklinas)“.

Ačiū už pokalbį

 

Straipsnį parengė: ARSVB Vaizdinės informacijos rengimo darbuotoja Auksė Čyžiūtė