Alytaus ir Kremenčuko bendradarbiavimas: skaipo konferencijos metu – apie aplinkosaugą ir ekologiją

Alytaus ir Kremenčuko bendradarbiavimas skaipo konferencijos metu – apie aplinkosaugą ir ekologiją (1)

Alytaus miesto savivaldybės tarybos Aplinkos ir plėtros komitetas kartu su Kremenčuko (Ukraina) tarybos nariais ir nacionalinio Michailo Ostrogradskio universiteto akademine bendruomene surengė pirmąją skaipo konferenciją aktualioms ekologijos ir aplinkosaugos temoms aptarti. Tiesa, pirmoji konferencija – daugiau pažintinė. Ateityje tokias konferencijas, kurių metu būtų keičiamasi aplinkosaugos patirtimi, planuojama organizuoti nuolat.

Konferencijos dalyvius pasveikinęs Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius pasidžiaugė, kad vos prieš keletą savaičių bendradarbiavimo sutartimi miestų draugystę įteisinę Alytaus  ir Kremenčuko miestai nieko nelaukdami žengia pirmus bendradarbiavimo žingsnius.
Gražia miestų draugystės pradžia džiaugėsi ir Kremenčuko miesto mero pavaduotojas Vladimiras Michailovičius Pelipenko. „Džiugu, kad Alytaus ir Kremenčuko miestų bendradarbiavimas dideliu tempu juda į priekį.  Pagrindinis Kremenčuko miesto siekis – pagerinti ekologinę miesto situaciją, todėl Alytus ir Kremenčukas ateityje kartu galėtų įgyvendinti bendrus ekologijos projektus“, – apie galimas bendradarbiavimo sritis kalbėjo V. M. Pelipenko.
Pasak Aplinkos ir plėtros komiteto pirmininkės Gintarės Rimkutės-Мerčaitienės, pirmoji konferencija nors ir buvo pažintinė, tačiau jau rasta naudingų sąlyčio taškų. Kremenčukas pažadėjo konsultuoti Alytų dėl Pirmajame Alytuje sklindančių kvapų, tuo tarpu Alytuje egzistuojanti konsultacinių tarybų veikla pasirodė aktuali ir pritaikoma Kremenčuke.
Konferencijos metu komiteto pirmininkė pristatė komiteto veiklą, Alytaus mieste įgyvendinamos dalinio dalyvavimo programos privalumus.
Konferencijos metu nutarta, kad iki lapkričio 15 d. tiek Alytaus miesto savivaldybės tarybos Aplinkos ir plėtros komitetas, tiek Kremenčuko tarybos nariai aptars savo miesto aplinkosaugos ir ekologijos problemas, pasikeis šia informacija  ir iš anksto ją išnagrinėję, antrosios skaipo konferencijos metu ieškos šių problemų galimų sprendimo būdų.

Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija