Alytaus kanupolininkai iškovojo du medalių komplektus, sidabrą ir bronzą

IMG_7313

Alytuje vyko atviro Alytaus miesto kanupolo čempionato III finalinio turo varžybos, po kurių paaiškėjo finalinio turo nugalėtojai ir 2018 metų Alytaus miesto kanupolo čempionai. Varžybose dalyvavo sportininkai iš Lenkijos, Suomijos, Rusijos, Vengrijos ir Lietuvos. Varžybos vyko dvejose grupėse – I divizija (vyrai) ir II divizija (jauniai U-17 ir moterys).

Jaunių U-17 ir moterų grupėje dalyvavo 7 komandos. Sėkmingai žaidė Alytaus sporto ir rekreacijos centro (ASRC) pirmoji komanda. Pirmose rungtynėse alytiškiai 8:4 nugalėjo „Corvet“ komandą iš Sankt Peterburgo. Antrose patyrė pralaimėjimą stipriai komanda iš Varšuvos. Kovoje dėl sidabro jaunieji alytiškiai neišnaudojo savo galimybių ir patyrė apmaudų pralaimėjimą Varšuvos moterų komandai.  Todėl ASRC pirmoji komanda iškovojo bronzos medalius. Prizininkų komandoje žaidė Arminas Januša, Matas Mirzachanian, Harminas Dzenkauskas, Mantas Januša, Marius Kiškiūnas ir Lukas Stasionis,  komandos treneris Kęstutis Dambrauskas. Geriausiu Alytaus komandos žaidėju tapo M. Mirzachanian. Nugalėtojais tapo KS Povyšlės komanda iš Varšuvos, sidabro medalius laimėjo Varšuvos moterų komanda. Ne taip sėkmingai sekėsi ASRC antrajai komandai. Šioje komandoje žaidėjai buvo jaunesni už varžovus. Jiems buvo gera pamoka sukaupti patirtį ateityje. Jaunieji alytiškiai užėmė septintąją vietą. Penktąją vietą iškovojo Alytaus rajono meno ir sporto mokyklos auklėtiniai.

IMG_6953Vyrų grupėje žaidė 10 komandų. Brandų ir gražų žaidimą demonstravo Alytaus „Alytus“ kanupolininkai. Pirmąją dieną alytiškiai iškovojo tris pergales, o rungtynes su Varšuvos komanda sužaidė lygiosiomis. Alytiškiai pogrupyje užėmė pirmąją vietą ir pateko į pusfinalį. Antrąją dieną alytiškiai pusfinalio rungtynėse susitiko su Maskvos „Tri Stihii“  komanda. Alytaus baidarininkai susikaupę pradėjo rungtynes ir pirmą kėlinį įgijo dviejų įvarčių persvarą. Antrajame kėlinyje alytiškiai apsukų nemažino. Iškovota užtikrinta pergalė 8:3. Kitose pusfinalio rungtynėse žaidė „9 val“ iš Sankt Peterburgo ir KS Povyšle iš Varšuvos. Rungtynes laimėjo Rusijos sportininkai. Finale susitiko vienas kitą gerai pažįstantys varžovai – Alytaus „Alytus“ ir „9 val“ iš  Sankt Peterburgo.  Dramatiškas finalas, kuriame žaidė komandos vertos čempiono vardo. Pirmas kėlinys pasibaigė lygiosiomis, antrajame kėlinyje žaidybinė persvara buvo alytiškių. Alytaus sportininkai pelno pirmieji įvartį ir turi minimalią persvarą. Aštuntą kėlinio minutę Vilius Rasimavičius pabėga ir pelno dar vieną įvartį ir komanda jau turi turėti dviejų įvarčių persvarą. Bet teisėjas nusprendžia, kad buvo pažeistos taisyklės ir įvarčio neįskaito.  Dar blogiau, dėl ginčo su teisėju V. Rasimavičius gauna geltoną kortelę ir dviem minutėm turi palikti aikštelę. Komanda žaidžia mažumoje. Rusijos sportininkai tuo pasinaudoja ir išlygina rezultatą. Pratęsime vėl abejotini teisėjo sprendimai ir pergalę išplėšia Rusijos sportininkai. Finalą laimi 3:2.

IMG_7290Kovoje dėl bronzos medalių žaidė Maskvos „Tri Stihii“  ir KS Povyšle iš Varšuvos. Sėkmingai sužaidė Lenkijos sportininkai ir iškovojo bronzos medalius.  Alytaus komandoje žaidė Karolis Latauskas, Tomas Mikna, Vilius Rasimavičius, Augustas Platūkis, Vytenis Licus, Harminas Dzenkauskas ir Matas Mirzachanian. Geriausiu Alytaus komandos žaidėju tapo Augustas Platūkis. Kita miesto komanda žaidė ne taip sėkmingai. Jie užėmė dešimtąją vietą. Komandoje žaidė daug jaunų žaidėjų, tad jiems dar sunku kovoti stipriausioje grupėje. Tačiau įgyta patirtis žaidėjams pravers, nes jų pastangos bei noras laimėti nuteikia optimistiškai. Finalinio turo prizininkai ir nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, nugalėtojų komandai įteiktas firmos „Braca-Sport“ prizas – irklas.

IMG_7190Po šio turo varžybų paaiškėjo ir atviro Alytaus kanupolo čempionato čempionai. 2018 metų čempionais tapo Alytaus „Alytus“, antrąją vietą iškovojo  KS Povyšle iš Varšuvos, treti – „9 val“ iš Sankt Peterburgo. Komandoms įteiktos taurės, o čempionams firmos „Tedi sport“ prizas – baidarė.

Norime padėkoti varžybų rėmėjams: Alytaus miesto savivaldybei, Lietuvos ir Vengrijos UAB „Braca sport“, Lenkijos kompanijai „Tedi sport“ ir informaciniams rėmėjams: „Alytaus gidas“, „Alytaus laikas“, „Alytaus naujienos“, Sportas.info, Alytusplius, žinių portalas „Respublika“, radijui FM99, Dzūkijos TV.

Nuotraukoje: finalinio turo vicečempionai ir 2018 metų Alytaus kanupolo čempionai Alytaus „Alytus“, iš kairės Vilius Rasimavičius, Augustas Platūkis, Tomas Mikna, Vytenis Licus, Harminas Dzenkauskas, komandos kapitonas Karolis Latauskas ir Matas Mirzachanian.

Antroje nuotraukoje: bronzos medalius jaunių U-17 grupėje iškovojo, iš kairės Marius Kiškiūnas,  Arminas Januša, Harminas Dzenkauskas, Mantas Januša, Matas Mirzachanian ir Lukas Stasionis.

Trečioje nuotraukoje: pusfinalio rungtynių momentas Alytus (žalios liemenės) Maskva (juodos).

Kęstutis Dambrauskas VšĮ Alytaus sporto ir rekreacijos centro sporto metodininkas