Alytaus kanupolininkai iškovojo du sidabro ir vieną bonzos medalį

IMG_1005

Alytuje vyko tradicinis tarptautinis kanupolo turnyras „Alytaus taurė 2018“. Šios varžybos skirtos Lietuvos šimtmečiui paminėti. Varžybose dalyvavo sportininkai iš Airijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir Lietuvos. Varžybos vyko trijose amžiaus grupėse – I divizija (vyrai), II divizija (jauniai U-17 ir moterys) bei III divizija (vaikai U-14).

Vaikų grupėje dalyvavo 5 komandos. Sėkmingai žaidė Alytaus sporto ir rekreacijos centro (ASRC) jaunieji baidarininkai. Pusfinalio rungtynėse alytiškiai po įtemptos kovos 1:0 pralaimėjo bendraamžiams iš Sankt Peterburgo „Olimp“ komandos. Žaisdami dėl trečiosios vietos alytiškiai 6:4 nugalėjo Kilcock‘o „Minnows“ komandą iš Airijos. Nugalėtojais tapo SK „Powisle“ iš Varšuvos, o antrąją vietą laimėjo Rusijos jaunimas.

Alytaus SRC jauniai sidabrasJaunių U-17 ir moterų grupėje dalyvavo 8 komandos. ASRC jauniai gerai pradėjo varžybas. Grupės varžybose Alytaus jaunieji baidarininkai iškovojo dvi pergales – 3:0 prieš Kilcock‘o „Bandits“ ir 4:2 prieš KWS moterų komandą iš Ukrainos bei patyrė vieną pralaimėjimą – 3:2 SK „Powisle“ iš Varšuvos. Pusfinalyje ASRC sportininkai 7:5 nugalėjo Trakų KKSC bendraamžius. Finale alytiškiai susitiko su SK „Powisle“ jaunių komandą ir patyrė pralaimėjimą 7:1. Iškovota antroji vieta. Pirmi Lenkijos sportininkai, o trečioji vieta atiteko „Corvet“ iš Sankt Peterburgo. Alytaus komandoje žaidė Arminas Januša, Matas Mirzichian, Harminas Dzenkauskas, Mantas Januša, Marius Kiškiūnas, Osvaldas Abukevičius ir Antonijus Didžiulevičius, komandos treneris Kęstutis Dambrauskas.

IMG_0778Vyrų grupėje žaidė 9 komandos. Brandų ir gražų žaidimą demonstravo Alytaus kanupolininkai. Pirmąją dieną alytiškiai 4:1 nugalėjo KWS komandą iš Ukrainos ir 6:4 Trakų KKSC komandą ir 4:8 patyrė vieną pralaimėjimą Rusijos pirmajai rinktinei. Antrąją dieną alytiškiai 6:4 nugalėjo „9 val“ komandą iš Sankt Peterburgo ir 6:1 SK „Powisle“ komandą iš Varšuvos. Pusfinalyje Alytaus „Alytus“ žaidė prieš Rusijos antrąją rinktinę ir iškovojo įspūdingą pergalę 7:2. Finale alytiškiai susitiko su Rusijos pirmąja rinktine. Gražus ir sunkus finalas. Po įtemptos kovos pergalę šventė Rusijos sportininkai 4:2 nugalėję alytiškius. Turnyro nugalėtojais tapo Rusijos pirmoji rinktinė, antrąją vietą užėmė Alytaus „Alytus“, trečiąją vietą – Rusijos antroji rinktinė. Alytaus komandoje žaidė Karolis Latauskas, Vilius Rasimavičius, Augustas Platūkis, Vytenis Licus ir Tomas Mikna.

Komandos nugalėtojos ir prizininkės apdovanotos taurėmis ir medaliais bei vertingais prizais, kuriuos įsteigė kompanijos „Tedi sport“ ir „Braca sport“.

Varžybų nugalėtojus sveikino Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė,  Alytaus miesto savivaldybės administracijos Sporto ir rekreacijos skyriaus vedėjas Adomas Andrušaitis, kanupolo pradininkas Lietuvoje Regimantas Vaičiulis ir varžybų rėmėjas „Tedi sport“ prezidentas Tadeušas Kudlikas.

Norime padėkoti varžybų rėmėjams: Alytaus miesto savivaldybei, Lietuvos ir Vengrijos UAB „Braca sport“, Lenkijos kompanijai „Tedi sport“ ir informaciniams rėmėjams: „Alytaus laikas“, „Alytaus gidas“, , „Alytaus naujienos“, Sportas.info, Alytusplius, radijui FM99, Dzūkijos TV.

Kęstutis Dambrauskas, VšĮ Alytaus sporto ir rekreacijos centro sporto metodininkas

Pirmoje nuotraukoje turnyro „Alytaus taurė 2018“ sidabro medalius iškovojo Alytaus „Alytus“ (iš kairės): vienas iš kanupolo pradininkų Lietuvoje Regimantas Vaičiulis, Vilius Rasimavičius, Augustas Platūkis, komandos kapitonas Karolis Latauskas, Tomas Mikna, Vytenis Licus, „Tedi sport“ prezidentas Tadeušas Kudlikas, Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Sporto ir rekreacijos skyriaus vedėjas Adomas Andrušaitis, komandos treneris Kęstutis Dambrauskas.

Antroje nuotraukoje  Alytaus SRC jauniai turnyre iškovoję sidabro medalius (iš kairės): Harminas Dzenkauskas, Mantas Januša, Arminas Januša, Osvaldas Abukevičius, Matas Mirzichian, Marius Kiškiūnas ir Antonijus Didžiulevičius.