Alytaus kino klube „Kino kablys” – Jonynų giminės fenomenas ir filmas „Lošėjas“

Alytaus kino klubas KINO KABLYS ir vėl kviečia į nemokamas filmų peržiūras, pristatymus, diskusijas ir kitus renginius. Šį kartą žiūrovų lauks projektas “Jonynų giminės fenomenas“ ir Igno Jonyno filmas „Lošėjas“(N-16)  rugsėjo 18 d. 18 val. kino teatre „Dainava“. Įėjimas nemokamas.

Filmą pristatys muziejininkas Giedrius Bernatavičius. Jonynų giminė pasižymi kūrybinėmis ir intelektualinėmis galiomis, neišsenkančiu polinkiu į žinių šviesą. Dzūkijos kraštas didžiuojasi šios giminės išaugintais broliais ir seserimis, kurie yra užkopę į meno bei mokslo viršūnes, prisidėję prie Lietuvos garsinimo pasaulyje, prie jos dvasinių pamatų išsaugojimo ir stiprinimo. Muziejininkai nekelia sau uždavinio atskleisti Jonynų giminės talentų paslapties, bet siekia supažindinti su kai kuriais šios giminės atstovais, atskleisti neeilinių talentų asmenybes. Be filmo peržiūros S. Dariaus ir S. Girėno g., priešais „Laisvės angelo“ paminkl veikia lauko paroda „Jonynų giminės fenomenas“,  kurioje pristatoma 11 garsių šios giminės atstovų.

Apie filmą
Įtaigus, dinamiškas ir provokuojantis „Lošėjas“ nusitaiko į ribinėse situacijose esančius žmones, kurie yra žymiai arčiau mūsų nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Nusivylę ir nebeturintys ko prarasti filmo personažai ilgainiui atsiduria tiesiog per arti mirties ir padaro ją pasipelnymo įrankiu. Iš mirties galima lošti.

„Lošėjo“ režisierius Ignas Jonynas kartu su filosofu Kristupu Saboliumi sukūrė įtikinamą, intensyvų ir supurtantį scenarijų. Kino kūrėjai parodė, kad filmas, narpliojantis sudėtingą moralinį žmogaus pasirinkimą, gali būti įtraukiantis ir nepaleisti iki paskutinio kadro.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=FFe-mJ8YJCs

Filmo peržiūrą finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba.
Projektą „Kinas veža“ iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras.