Laura Radzevičiūtė: „Padaviau Alytaus miesto merą Nerijų Cesiulį į teismą“

imagesAlytaus miesto savivaldybės tarybos narė Laura Radzevičiūtė: „Padaviau Alytaus miesto merą Nerijų Cesiulį į teismą, reikalausiu mero atlyginti turtinę žalą padarytą Alytaus miesto biudžetui, džiaugiuosi, kad socialdemokratai nuo mero neteisėtų veiksmų atsiribojo“

Šiandien alytiškius sudrebino žinia, kad Alytaus mesto savivaldybei ir vėl gręsia bylinėjimasis su Vyriausybės atstovu Alytaus apskrityje. Šios bylinėjimosi grėsmės akivaizdoje skubu Jus informuoti, kad dar 2020 metų gruodžio 21 dieną padaviau Alytaus miesto merą Nerijų Cesiulį į teismą, kuriame Regionų apygardos administracinį teismą prašau įpareigoti Alytaus miesto savivaldybės merą Nerijų Cesiulį įtraukti į artimiausią Alytaus miesto savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdžio darbotvarkę ir pateikti Tarybai svarstyti 2020 m. lapkričio 5 dieną Alytaus miesto savivaldybės tarybos sekretoriate užregistruotą Alytaus miesto savivaldybės tarybos 9 narių pateiktą Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo projektą „Dėl Alytaus miesto savivaldybės tarybos 2019-05-19 sprendimo Nr.T-141 „Dėl savivaldybės tarybos ir mero sudarymo“ pakeitimo“. Gruodžio 23 dieną skundo nagrinėjimui paskirta teisėja, todėl šis bylinėjimasis miesto merui – jau esamas faktas.  Šis faktas yra toks, kad Alytaus miesto savivaldybės mero Nerijaus Cesiulio  atsisakymas įtraukti į artimiausią Alytaus miesto savivaldybės tarybos darbotvarkę ir pateikti Tarybai svarstyti 2020 m. lapkričio 5 dieną Alytaus miesto savivaldybės tarybos sekretoriate užregistruotą Alytaus miesto savivaldybės 9 tarybos narių pateiktą Alytaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo projektą „Dėl Alytaus miesto savivaldybės tarybos 2019-05-19 sprendimo Nr. T-141 „Dėl savivaldybės tarybos ir mero sudarymo“ pakeitimo“ yra neteisėtas, pažeidžia Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 4 ir 6 d. reikalavimą, o argumentai ir teisės akto vertinimas, kad šiam savivaldybės tarybos sprendimo pakeitimui privalo būti savivaldybės tarybos mero siūlymas, yra nepagrįstas, pateikti argumentai dėl teisės normos aiškinimo yra neišsamūs, jie pernelyg siaurai aiškina įstatymo normą, teisės akto leidėjo valią, priimant aiškinamą teisės aktą, todėl šiame Lauros Radzevičiūtės skunde teismui yra pateikti visi išsamūs tai pagrindžiantys argumentai.

Pikantiškos intrigos dėlei informuoju alytiškius, kad tai toli gražu ne vienintelis mero Nerijaus Cesiulio nusižengimas prieš alytiškius, nes aš pažadėjau Jums viešinti viską, todėl informuoju, kad artimiausiomis dienomis tą patį teismą pasieks skundas dėl mero neteisėto potvarkio panaikinimo su reikalavimu merui Nerijui Cesiuliui atlyginti padarytą turtinę žalą mūsų – alytiškių, Alytaus miesto biudžetui, todėl sakau, jog tai tik pradžia.

Naujienos po vieną nevaikštinėja, todėl šiame Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio nuopelnų kalėdinio vertinimo kontekste, negaliu nepasidalinti ir pagaliau praregėjusių Alytaus miesto socialdemokratų skyriaus vadovybės ir tarybos narių priimtu pareiškimu dėl atsiribojimo nuo mero Nerijaus Cesiulio vykdomos veiklos. Man pavyko gauti šį dokumentą, pasirašytą skyriaus pirmininko Edmundo Čečėtos, 4 pirmininko pavaduotojų, 3 grupių pirmininkų, skyriaus tarybos narių. Šiame viešame pareiškime Alytaus socialdemokratai pažymi, kad   N. Cesiulis ir prie Alytaus miesto savivaldybės valdymo vairo stojo prieš daugiau kaip metus, tačiau per šį laikotarpį ryškesnių pokyčių miestas nepajuto, Alytaus miesto savivaldybės taryboje – politinė krizė, valdančioji koalicija sugriauta ir niekaip nesuformuojama, miesto bendruomenė priversta gyventi nuolatiniame chaose ir nežinomybėje, partijos vardas viešojoje erdvėje dėl mero N.Cesiulio ir jo komandos veiksmų nuolat minimas neigiamai, o N.Cesiulis rūpinasi tik savo asmeniniu įvaizdžiu. Visų skandalingo pobūdžio padarytų tiek politinių, tiek ir administracinio valdymo klaidų atveju yra ieškoma kaltų, vengiama pripažinti savas klaidas ar nekompetenciją bei kitų kaltinimo principu kuriama viešųjų ryšių ir facebooko „Like“  nuomonė, jog tik jis vienas kovoja prieš visus skaldytojus, kviečia susitelkti ir dirbti miesto labui, nes tik jis žino kokie sprendimai miestui yra geriausi.

Sveikinu priėmus ryžtingą sprendimą Alytaus socialdemokratus.

 

 

Pagarbiai,

Alytaus miesto savivaldybės tarybos narė

Laura Radzevičiūtė