Alytaus miesto teatre: nematomos negalios Saulėgrąža

saulėgraža

 

Būti A  T V I R I E M S.

Padėti ir užtikrinti K U L T Ū R O S sklaidą specialiųjų poreikių lankytojams. V I S I E M S.

Alytaus miesto teatras, bendradarbiaudamas su Alytaus autizmo asociacija „Lietaus vaikai“, jungiasi prie tarptautinės iniciatyvos „Nematomos negalios Saulėgrąža“ (angl. TheHiddenDisabilitiesSunflower).

Bus siekiama padėti nematomą negalią turintiems žmonėms, kad jie lengviau galėtų įvardinti savo poreikius, o teatro darbuotojams ir savanoriams – atpažinti lankytojus, kurių negalia nėra iškarto pastebima, laiku suteikti reikiamą pagalbą.

Tyrėjų duomenimis, net 74 proc. negalios yra nematomos – pvz.raidos, sensorinės integracijos sutrikimai. Dėl to 2016 m. prasidėjo tarptautinė iniciatyva – sukurtas subtilus, tačiau matomas ženklas – saulėgrąža – padedantis identifikuoti, jog jį nešiojančiam asmeniui gali prireikti papildomos pagalbos.

Lankytojas, atvykęs į teatrą, nuo šiol galės paprašyti specialios saulėgrąžų juostelės tam, kad galėtų pranešti, jog jo elgesys gali būti netipinis, ar jam gali prireikti pagalbos.

„Manome, kad ši iniciatyva labai prasminga, kadangi rytoj minime ir neįgaliųjų dieną. Iki šiol teatras, kaip ir kitos kultūros įstaigos, nemažai dėmesio skyrė aplinkos pritaikymui, o dabar galime žengti nedidelį žingsnelį atsiveriant ir kitokio pobūdžio – nematomų negalių – lankytojams“, – apie iniciatyvą kalba Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

Org. informacija