Auksinės krivūlės įteikiamos Vilniuje

 

IMG_0046

Ministerijų, Lietuvos verslo konfederacijos, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos vadovai paskelbs savo „Auksinės krivūlės“ laureatą – labiausiai tam tikroje srityje pasižymėjusią savivaldybę. Taip pat bus įteikti „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimai asmenims, ypač nusipelniusiems Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui pranešė Lietuvos savivaldybių asociacija. Savivaldos apdovanojimai bus teikiami tryliktą kartą. Pagal apdovanojimų nuostatus, minint Lietuvos savivaldos dieną, įvertinamos didžiausią pažangą atskirose srityse padariusios savivaldybės bei apdovanojami žmonės, prisidėję prie to, kad vietos savivalda taptų stipresnė, efektyvesnė ir artimesnė kiekvienam gyventojui.

Auksinių krivūlių įteikimo ceremonijoje dalyvauja ir Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius.

Šiemet Alytaus miestas apdovanotas „Auksine krivūle“ už bendruomenės įtraukimą į viešųjų erdvių formavimą mieste.

Tai jau šeštasis Alytaus apdovanojimas per pastaruosius dvylika metų. Pristatydamas apdovanojimą, Aplinkos apsaugos ministras K.Navickas pabrėžė, kad Alytaus savivaldybė yra pavyzdys kitoms. Kai kažkur vyksta bendruomenės susitelkimas tam, kad pasipriešinti jų nuomone neteisingiems sprendimams, Alytuje bendruomenė telkiama prasmingiems darbams.
Atsiimdamas apdovanojimą, Alytaus meras Vytautas Grigaravičius pasidžiaugė, jog į viešųjų erdvių formavimą aktyviai įsitraukia visi alytiškiai. Puikūs pavyzdžiai – Šimtmečio ir Jaunimo parkai, kurių kūrime dalyvavo ištisos alytiškių kartos – nuo jaunimo iki pagyvenusių žmonių.
Šiais metais Alytuje pirmąkart Lietuvoje pristatytas bendruomeninis biudžetas – iniciatyva, kai patys gyventojai siūlo ir po to balsavimo būdu nusprendžia, kas ir kur turi būti pastatyta mieste. Neseniai savivaldybę pasiekė žinia, jog ši iniciatyva nominuota kaip viena iš inovatyviausių bendruomeninių inovacijų Europos savivaldoje.

Pernai Alytaus savivaldybei „Auksinė krivūlė“ buvo įteikta už pasiekimus, ginant vartotojų interesus – už daugiau nei trečdaliu atpigusią šildymo kainą.

Organizatorių  ir AMS informacija