Belaukdami švenčių, pasidalykime džiaugsmu ir gerumu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

    Artėjant šv. Kalėdoms ir Naujiems metams gamta, atrodo, krėtė išdaigas, pašykštėdama mums sniego, bet šventinis šurmulys, išpuošta mokykla, kalėdinės eglutės primena, kad šventės čia pat.
Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos mokiniai gruodžio mėnesį vykdė projektą „Kalėdų belaukiant“, kurį inicijavo direktoriaus pavaduotojos ugdymui Ona Česokienė ir Rimvyda Ališauskienė. Vienas iš projekto uždavinių − padėti mokiniams suvokti Kalėdų šventės prasmę, puoselėti tradicijas.
Mokykloje buvo organizuojamos kūrybinių darbų parodos, išvykos mokiniams.
Pradinių klasių mokiniai gamino kalėdinius lietuviškus žaisliukus ir dalyvavo kūrybinių darbų parodoje mieste. Pradinukai lankėsi Alytaus miesto teatre, vyko į Vilnių, dalyvavo kalėdinėse popietėse. Maironiečių ir kudirkaičių būrelių nariai, 5a ir 6a klasių mokiniai gamino kalėdinius tautinius žaislus.
Buvo surengta 5–10 klasių mokinių kūrybinių darbų paroda „Apsnigtas medis“ matematikos tema „Centrinė simetrija“. Gražios, iš popieriaus pagamintos eglutės, eksponuojamos I aukšto fojė, primena žiemą ir artėjančias šventes. Šios parodos – konkurso nugalėtojai: 1–ąją vietą užėmė 7a klasė, 2–ąją laimėjo 9a klasės mokiniai, o 3– iąją pasidalijo 5a ir 5b klasės.
5–10 klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti matematinio kalėdinio žaisliuko parodoje–konkurse „Papuoškime eglutę“. Išrinkti geriausi parodos–konkurso dalyviai. 5–6 klasių mokinių grupėje 1–ąją vietą užėmė Neringa Prieskienytė (6a), 2–ąją − Ugnė Žilinskaitė (6a), o 3– iąją − Deivilė Aranauskaitė (6a). 7–8 klasių mokinių grupėje 1–oji vieta atiteko Edvardui Karpiejui (7a), 2–oji − Augustinai Čikotaitei (7b) ir Gabrielei Akromaitei (8b), 3–iąją laimėjo Karolis Utmanas (8a) ir Elonas Nomeika (8b). 9–10 klasių mokinių grupėje 1–oji vieta paskirta Sofijai Jurgionytei (9a), 2–oji − Indrei Pikūnaitei (10a), 3–ioji − Ryčiui Ališauskui (10a). Kūrybiniais darbais galima pasigrožėti II aukšto fojė.
Užsienio kalbų metodinė grupė ir socialinė pedagogė, kaip ir kasmet, organizavo gerumo akciją „Meilės medis“. Akcijos tikslas − padėti mokiniams išsiugdyti esmines moralines vertybes, bendrosiomis žmogaus ir moralės vertybėmis grindžiamą santykį su savimi, kitais žmonėmis ir supančiu pasauliu. Vyko kalėdinė popietė, kalėdinių dovanėlių gavo socialiai remtinų šeimų vaikai.
IMG_0927 (2) Antradienį vyko kalėdinis renginys „Eurovizijos kaleidoskopas“. 5–10 klasių mokiniai parodė nuotaikingas programas, pradžiugindami visus renginio dalyvius savo pasirodymais. Scenoje galima buvo pamatyti įvairių šalių „Eurovizijos“ dainų konkursų improvizacijas. 1–ąją vietą 5–7 klasių mokinių grupėje užėmė 6a klasė, 2–ąją − 6b, o 3–iąją − 5b klasės mokiniai. 8–10 klasių grupėje 1–ąją vietą laimėjo 9a klasė, 2–ąją užėmė 10b, o 3–ioji atiteko 10a klasei. Kitoms klasėms už dalyvavimą renginyje buvo įteiktos mokyklos direktoriaus V. Račkausko padėkos. Renginio metu septyni mokiniai, dalyvavę Nacionalinio matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkurse ir gavę labai gerus įvertinimus, buvo apdovanoti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės diplomais. 8 b klasė gavo projekto ,,Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju.“ organizatorių padėką už puikius pasiekimus 2-ojoje respublikinėje aplinkosaugos olimpiadoje.
Laukdami švenčių, pasidalykite vieni su kitais džiaugsmu ir gerumu. Pažinkite ir vertinkite savo tautos ir krašto tradicinę kultūrą.
Linksmų ir laimingų Naujųjų metų!

Milda Vilkelytė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė