Būgnų garsų užburtas ne vienas alytiškis pasakė: „Aš įsimylėjau Japoniją“

bst

Mieto teatre koncertavo būgnininkų kvartetas iš Japonijos. Tai vis miesto tarybos nario Kęstučio Ptakausko nuopelnas. Nors koks skirtumas kieno, svarbu kad Japonijos kultūra pristatoma Alytaus mieste.

Prieš koncertą. Eidami į būgnininkų iš Japonijos koncertą alytiškiai svarstė ką dar galima įdomaus pamatyti iš Japonijos kultūros. Alytuje jau buvo puiki bonsai  paroda, buvo galimybė pamatyti Kabuki teatrą, o dabar Taiko būgnininkų pasirodymas. Mažoji teatro salė buvo artipilnė. Publika įvairi.

sdr

Per koncertą. Nuostabą žiūrovams sukėlė tai, kad koncertavo trys moterys ir vienas vyras. Būgnai didžiuliai, būgnininkės – miniatiūrinės. Suskambus pirmiesiems garsams siela pakilo virš kūno – tokia stipri emocija užvaldė klausytojus. Kūnas kiekviena savo ląstelė vibravo  kartu su Taiko būgnų garsais. Jausmas neišpasakytas, tiesiog sunkiai apibūdinamas. Ne veltui salė stovėdama plojo būgnininkams, o palaikymo šūksmų  BRAVO buvo ne ką mažiau nei plojimų. Matant būgnininkų grojimą atrodė, kad jų rankose ne būgnų lazdelės ( tiesa pasakius postorės lazdos) , o vėduoklės. Būgnininkų lazdelės judėjo tokiu greičiu, kad vizualiai atrodė, kad rankose vėduoklės skleidžiančios neįtikėtinus garsus. Kartu tai nebuvo grubus būgnų daužymas, judesiai sinchroniški ir labai plastiški. Būgnininkai  visa savo esybe grojo taip, kad salėje neliko nė vieno abejingo. Tik jų šūksmai išduodavo didžiulę vidinę įtampą.

dig

Po koncerto. Kad ir kiek plojo alytiškiai mandagieji japonai pagroti  ilgiau nesutiko. Valandos grojimas pareikalavo nesvietiškų fizinių ir emocinių pastangų. Pamatę prie scenos stovintį organizatorių Kęstutį Ptakauską alytiškiai klausė kada ir ką dar naujo galės pamatyti iš Japonijos kultūros. Ne veltui Alytus pretenduoja į didžiausius Japonijos kultūros gerbėjus. Labiausiai susižavėję pasirodymu, galėjo įsigyti kompaktinių diskų su Taiko būgnų melodijomis iš pačių atlikėjų rankų.

„Alytaus laikas“