Darbo partija išsisuko. Kažin?

DP_logo_didelis_spalvotas

Lietuvos aukščiausiasis teismas priėmė galutinę nutartį garsiojoje darbo partijos byloje. Aukščiausias teismas nusprendė, kad  darbo partija turėjo būti teisiama kaip juridinis asmuo, bet dėl senaties toks teismas jau nebe įvyks. O buvę  partijos lyderiai nuteisti teisingai, jiems skirtos baudos pagrįstos.

Aukščiausiojo teismo nuomonė apie buvusią galimybę teisti darbo partiją dar labiau gramzdins šį politinį darinį į nebūtį. Šis faktas reiškia, kad darbo partija galimai darė neteisėtus veiksmus už kuriuos galima  teisti. Ne veltui darbo partija susijungė su leiboristais, taip buvo siekiama išvengti oficialaus nuosprendžio partijai. Tačiau Aukščiausias teismas nustatė, kad žemesnės instancijos teismai be reikalo neteisė darbo partijos tam neturėjo trukdyti dviejų partijų susijungimas.

Nors darbo partija ir išvengė teistumo, bet juos geriausiai nuteisė rinkėjai, partija nesugebėjo įveikti 5 procentų limito rinkimuose į seimą. Dabar išsirinkę kontraversišką partijos pirmininkę  darbiečiai pasmerkė save visiškai politiniai nežiniai. Su tokia pirmininke bendrauja net ne visi partijos nariai, tai tikėtis, kad bendraus kitos politinės jėgos vilčių nėra. Taigi, nors partija ir išvengė teistumo, bet jos likimas jau aiškus – ji išnyks.

„Alytaus pulsas“