Dėl ko bėgo sveikatos ministras?

98-infermieri-toscana

Kai mėgstantis vartoti alkoholį  šou atstovas, apipylė priekaištais sveikatos ministrą A. Verygą, kaltindamas jį varžant alkoholio prieinamumą ir kviesdamas jį  pasirungti  „pseudo sportinėse“ varžybose, daugeliui sukėlė šypseną. Iš pradžių  siūlyta 100 metrų bėgimas, bet ministras sutiko bėgti tik 5 kilometrus. Koks šio bėgimo tikslas – visuomenei liko neaiškus, nes šou atstovas kalbėjo apie A.Verygos „nuvaikymą“ ne tik distancijoje, bet ir  politikoje, o ministras  kalbėjo apie sveiko gyvenimo propagavimą. Vienas buvo už degtinę, kitas – prieš. Turėdami tokius skirtingus siekus jiedu visgi susirungė. Laimėjo geriantis šou atstovas. Ar tai, nuo dabar, turi reikšti, kad gėrimas yra sveikatos garantas? Primityviai mąstantiems būtent taip ir atrodys, nors iš tikrųjų alkoholis pirmoje eilėje žaloja žmogaus smegenis, jo psichiką, o tik vėliau sutrinka fizinė būsena, tad pastebėti buitinį alkoholiką pakankamai sudėtinga.

Kaip sako bėgimo entuziastai, bėgioti yra labai sveika, bet ministrui reikėtų daugiau dėmesio skirti sveikatos apsaugos sistemos tobulinimui, nes dabar egzistuojanti labiau primena sovietinę  medicinos sistemą, nei šiuolaikišką, egzistuojančią vakaruose. Tol kol nepakliūni į ligoninę, net negali įsivaizduoti kas tavęs laukia: pervargę ir abejingi daktarai,  viskuo nusivylęs žemesnis ligoninės personalas. Pacientas jiems yra visiškas NIEKAS į kurį neverta kreipti dėmesį, juk lovą turi, maistą gauna, medikamentai paskirti. Ko gi daugiau reikia! Būtent taip šiandien suprantama medicininė pagalba ligoniui. Ligoninėse pabuvę žmonės su siaubu ir baime prisimena  ten praleistą laiką. Argi normalu, kad Jus gydantis gydytojas palatoje apsilanko kas antrą dieną ir tai tik tam, kad įsitikintų ar Jūs dar ligoninėje. Gydytojas tiesiog neturi laiko, mat dirba keliuose darbuose, ir visur reikia skubėti.

Matant nūdienos lietuvišką sveikatos apsaugos sistemą supranti, kodėl tiek daug Lietuvoje nusivylusių ir nelaimingų žmonių. Ir iš kur ta laimė, jei net sirgdamas Tu esi NIEKAS.

„Alytaus laikas“