Dzūkijos sostinėje vyko tradicinis baidarių polo turnyras

Šeštadienį ir sekmadienį miesto baseine vyko tarptautinis baidarių polo turnyras „Dzūkijos taurė-2022“. Tradicinėse varžybose dalyvavo Lenkijos, Suomijos, Čekijos ir Lietuvos komandos. Sportininkai rungtyniavo trijose amžiaus grupėse. Pirmoje divizijoje – vyrai, antroje – jauniai iki 17 metų ir moterys ir trečioje divizijoje vaikai iki 14 metų.

Vaikų grupėje varžėsi sportininkai iš Alytaus, Daugų, Varšuvos ir Prahos. Geriausiai sekėsi mažiesiems baidarininkams iš Varšuvos. Grupės varžybose jie laimėjo visas rungtynes ir finale nugalėjo bendraamžius iš Čekijos. Trečiąją vietą iškovojo Alytaus SRC jaunieji baidarininkai. Jie kovoje dėl trečiosios vietos nugalėjo bendraamžius iš Daugų. Šiose varžybose Alytaus ir Daugų jaunieji sportininkai įgavo patirties. Jiems buvo didelis iššūkis išeiti į aikštelę ir varžytis su vyresniais varžovais, turinčiais didesnę patirtį.

Jaunių grupėje dalyvavo penkios komandos. Alytaus SRC komanda pergale pradėjo varžybas grupėje, tačiau kitose trejose rungtynėse alytiškiai patyrė pralaimėjimus. Kovoje dėl trečiosios vietos susitiko su bendraamžiais iš Lenkijos Kaniovo miesto. Įtemptos rungtynės pasibaigė lygiosiomis, tačiau per pratęsimą sėkmė lydėjo Lenkijos sportininkus – jie pirmieji pelnė įvartį ir iškovojo bronzos medalius. Jaunių grupės finale žaidė Varšuvos ir Trakų baidarininkai. Pergalę 7:2 iškovojo sportininkai iš Lenkijos ir tapo turnyro nugalėtojais.

Stipriausioje vyrų grupėje vyko atkaklios kovos. Pirmąją dieną komandos žaidė grupės varžybas. Alytaus SRC sėkmingai pradėjo varžybas. Alytiškiai iškovojo tris pergales ir patyrė du pralaimėjimus.
Kitą dieną pirmame pusfinalyje susitiko Varšuvos ir Trakų komandos. Sėkmingiau sužaidė Lenkijos komanda – 4:2 nugalėjo Trakus bei iškovojo teisę žaisti finale. Kitame pusfinalyje alytiškiai susitiko su varžovais iš Suomijos. Mūsų sportininkai labai susikaupę pradėjo rungtynes, pirmieji pelnė įvartį, užtikrintai valdė žaidimą iki finalinio teisėjo švilpuko ir iškovojo pergalę (4:0) bei teisę žaisti finale.
Finale alytiškiai susitiko su KS Povišle iš Varšuvos. Finalą sėkmingiau pradėjo Lenkijos sportininkai, jie pirmieji pelnė įvartį ir pirmą kėlinį laimėjo 2:1. Antro kėlinio pradžioje Lenkijos sportininkai pelnė dar vieną įvartį ir padidino persvarą iki 2 įvarčių. Tačiau alytiškiai nesirengė sudėti ginklų ir kėlinio pabaigoje išlygino rezultatą. Per pratęsimą sėkmė buvo lenkų pusėje, jie pirmieji pelnė įvartį ir iškovojo pergalę bei taurę. Antri liko Alytaus baidarininkai, bronzos medalius iškovojo Trakų komanda. Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo alytiškis Karolis Latauskas.

Alytaus SRC komandoje žaidė komandos kapitonas Karolis Latauskas, Vilius Rasimavičius, Vytenis Licus, Marius Kiškiūnas, Mindaugas Diksa, Kajus Kašelionis, Lukaš Pilars ir Eimantas Staniulis. Komanda labai atjaunėjus, tačiau patyrusių žaidėjų Karolio, Viliaus, Lukašo ir Vytenio valdoma komanda žaidė labai gerai – užimta aukšta antra vieta turnyre. Jaunimui tai buvo labai geros pamokos tokio lygio varžybose, tuo ir džiaugėsi komandos treneriai Kęstutis Dambrauskas ir Rimas Sukackas.

Komandos nugalėtojos ir prizininkai apdovanoti taurėmis, žaidėjams įteikti medaliai ir asmeniniai prizai. Nugalėtojus ir prizininkus apdovanojo Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Dėkojame mūsų rėmėjams Alytaus miesto savivaldybei, Lietuvos ir Vengrijos UAB „Braca sport“, Lenkijos kompanijai „Tedi sport“, firmai „Hummel“, poilsio centrui „Nojaus laivas“ informaciniams rėmėjams Alytaus naujienos, Alytaus laikas, sportas.info, Sportas.lt, Dzūkijos veidas, radijui FM99, Dzūkijos TV.