Festivalis „Laukinės vaivorykštės“ žiūrovus šiemet stebins žanrų įvairove ir garsiais veidais

FESTIVALIO LAUKINĖS VAIVORYKŠTĖS 2021 SKELBIMAS

Rugsėjo 30 d. 13 val. Daugų kultūros centre (Ežero g. 30) vyks jau V-asis literatūros festivalis „Laukinės vaivorykštės 2021“, kurį organizuoja Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Festivalis pavadintas mūsų kraštietės, poetės, Nacionalinės premijos laureatės Onės Baliukonės pirmojo eilėraščių rinkinio vardu, kuris šiemet mini garbingą 50 m. jubiliejų. Literatūrinė šventė Dauguose vyksta kas dvejus metus, tad per savo devynerių metų egzistavimo laikotarpį sulaukė bemaž pusšimčio poetų, literatūros kritikų, aktorių, skaitovų bei dainuojamosios poezijos atlikėjų.

Verta paminėti jame viešėjusius tokius poetus kaip Algimantą Baltakį, Vladą Braziūną, Rimvydą Stankevičių, Aidą Marčėną, Marių Buroką, literatūros tyrinėtoją,habilituotą humanitarinių mokslų daktarę Viktoriją Daujotytę – Pakerienę bei bardus Gediminą Storpirštį, Saulius Bareikį, Andrių Kulikauską, Olegą Ditkovskį.

Šiemet festivalis neapsiribos visiems jau tradiciškai įprasta poezija, o įtrauks ir prozą, tad tikimės, jog dėl to jis taps tik dar labiau įdomesnis bei patrauklesnis žiūrovams ir išplės ne tik poezijos, bet ir prozos gerbėjų ratą. Į šių metų festivalį mes pakvietėme irgi ne ką mažiau garbingus bei žinomus prozos, poetinio žodžio bei muzikos atlikėjus.

Tarp pakviestųjų – daugelio literatūrinių premijų laureatas, poetas, literatūrologas, kritikas Vainius Bakas, kuris festivalyje pristatys šiemet pasirodžiusią jau šeštąją savo eilėraščių knygą „Tylos fonetika“. Antrasis festivalio svečias – žinomas prozininkas, dramaturgas, libretistas, eseistas Herkus Kunčius, skaitytojams puikiai žinomas tokiais kūriniais kaip „Nepasigailėti Dušanskio“ ar „Geležinė Stalino pirštinė“, festivalyje pristatys paskutinę savo knygą „Nušviesta“.

Poetas, eseistas, vertėjas Gytis Norvilas, ne kartą pelnęs kūrybiškiausio autoriaus vardą, susirinkusiems pristatys naujausią eilėraščių rinkinį „Akla valtis“, o poeto, prozininko Alvydo Šlepiko turbūt daugeliui net pristatyti nereikia. Jo garsiausias romanas „Mano vardas Marytė“ buvo išrinktas geriausia 2012-ųjų „Metų knyga“, apdovanotas Jono Marcinkevičiaus, Rašytojų sąjungos bei Patriotų premijomis. Knyga taip pat sulaukė didelio tarptautinio susidomėjimo ir puikių recenzijų užsienio spaudoje. Ji išversta į septynias užsienio kalbas, o Vokietijoje apdovanota Georgo Dehio premija. 2018 m. Didžiojoje Britanijoje kūrinys pateko į leidinio „The Times“ sudarytų geriausių 2019 m. knygų sąrašą.

Festivalį muzikiniu-poetiniu pasirodymu baigs aktorius, filmų garsintojas, skaitovas, dainuojamosios poezijos atlikėjas Giedrius Arbačiauskas, kuris festivalio organizatoriams užsiminė, jog jo pasirodyme skambės ir Vytauto Mačernio, kurio 100-ąsias gimimo metines minime šiemet, eilės.

Taip pat primename, jog iki rugsėjo 20 d. dar vyksta geriausio eilėraščio konkursas Alytaus rajono jaunimui, kurio nugalėtojui bus įteikta „Laukinės vaivorykštės“ skulptūrėlė. Smulkesnę informaciją bei konkurso nuostatus rasite bibliotekos tinklalapyje adresu: https://www.alytus.rvb.lt/?p=32867

Festivalis nemokamas, jame galės dalyvauti visi norintys, tačiau renginio metu žiūrovai privalės laikytis saugaus atstumo bei dėvėti veidą dengiančias kaukes. Kad nesusidarytų spūstys ar eilės, žiūrovus prašysime atvykti kiek anksčiau, nes pagal dabar galiojančią tvarką jie bus registruojami.

Festivalio organizatorius: Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Festivalį dalinai finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Alytaus rajono savivaldybė

Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija