Gimnazijoje – konferencija „Adolfas Ramanauskas-Vanagas ir pokario rezistencija: istorinis, politinis ir moralinis palikimas“

A_R_Vanagas (1)

Šiandien Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje vyko konferencija „Adolfas Ramanauskas-Vanagas ir pokario rezistencija: istorinis, politinis ir moralinis palikimas“. Pasiklausyti pranešimų apie partizanų vado, karininko Adolfo Ramanausko-Vanago asmenybę ir jo veiklą susirinko gausus būrys svečių: Seimo nariai, Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai ir vadovai, istorikai, muziejininkai, Lietuvos kariuomenės atstovai ir kiti garbūs svečiai.

„Vienas ir Lietuvos pasipriešinimo lyderių A. Ramanauskas-Vanagas yra tikrasis pavyzdys, kaip iki paskutinio kraujo lašo, paskutinio atodūsio reikia mylėti Tėvynę. Svarbu, kad jo istoriją ir to laiko žmonių išgyvenimus žinotų kuo platesnis  mūsų piliečių ratas, kad  ta praeitis, tos kovos, kiekviename iš mūsų įžiebtų patriotizmą ir meilę Tėvynei“, – sveikindamas konferencijos dalyvius sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius.

A_R_Vanagas (2)Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos direktoriaus Virginijaus Skroblo teigimu, šie metai gimnazijai bus ne eiliniai. Netrukus 100-ąsias A. Ramanausko-Vanago gimimo metines minėsianti gimnazija pakvies alytiškius į daugybę renginių – dainų konkursą, poezijos popietes, parodas ir kt. „Labai prasmingi 2018 m. Tik ką minėjome Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, o  netrukus minėsime kitą sukaktį – Adolfo Ramanausko-Vanago 100-ąsias gimimo metines. Beveik ketvirtį amžiaus mūsų mokykla susijusi su šio žmogaus vardu, tad aš džiaugiuosi, kad ši konferencija vyksta būtent mūsų gimnazijoje“, – sveikindamas susirinkusius sakė gimnazijos vadovas.

Konferencijos metu naujų faktų apie karininką A. Ramanauską-Vanagą pateikė Seimo narys, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinių okupacinių rėžimų  nusikaltimams Lietuvoje įvertinti narys Arvydas Anušauskas. Pranešimą tema „Lietuvos laisvės kovo sąjūdžio 1949 m. vasario 16-osios deklaracija ir jos reikšmė“ skaitė Adolfo Ramanausko-Vanago dukra, visuomenės veikėja Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė. Apie karininko A. Ramanausko-Vanago asmenybę ir jo veiklą Merkinės krašte  susirinkusiems pasakojo  Merkinės krašto muziejaus direktorius Mindaugas Černiauskas.

Konferencijoje taip pat kalbėta apie A. Ramanausko-Vanago asmenines savybes, kurios galėtų būti pavyzdys šių dienų kartoms, skirta dėmesio valstybingumo, istorijos klastojimo ir sovietizavimo temoms.

Renginio metu taip pat atidaryta tapytojo, Vilniaus dailės akademijos dėstytojo  Donato Vasiliausko paroda „Vivos plango, mortuos voco / Gyvuosius apraudu, mirusiuosius šaukiu“, skirta pokario pasipriešinimo kovoms atminti.

Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija