Įgyvendindamas tarptautinį projektą Alytaus miesto teatras siekia tobulėti, kurti ir plėtoti kultūrinį turizmą

28622_90f74f4dbdc6b88d8b9255463d0f1419Alytaus miesto teatrui pastarieji metai buvo sėkmingi. Laimėtas tarptautinis  2014 – 2020 metų Europos kaimynystės priemonės Lietuvos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos projektas „Kuriant tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“.  Dvejus metus truksiantis projektas įgyvendinamas kartu su partneriais – Kaliningrado regiono jaunimo teatru „Мolodyozhnyj”.

Kaimynystė sujungė bendriems darbams

Alytų ir Sovetską skiria vos daugiau nei du šimtai kilometrų. Abu miestai gali džiaugtis savo kultūros tradicijomis, plėtojama turistine infrastruktūra. Dar labiau miestus suartina Alytuje ir Sovetske aktyviai veikiantys teatrai, kurie jau yra tapę vietos gyventojų ir atvykstančiųjų traukos centru.
Draugystė su Tilsit teatru užsimezgė prieš kelerius metus. „Tuomet šis teatras ieškojo partnerių, žinutė pasiekė mus“, – pasakoja projekto „Kuriant tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“ vietinė koordinatorė Lietuvoje Inesa Pilvelytė. „Taip sutapo, kad tuo metu abiejuose teatruose darbą buvo pradėję nauji, idėjų kupini vadovai, tad greitai užsimezgė aktyvus betarpiškas ryšys. Vizitų metu susitiko teatrų kūrybinės komandos, o ES finansuojama Lietuvos ir Rusijos kaimynystės programa leido kartu dirbant sukurti ir laimėti bendrą projektą ir siekti norimų tikslų“, – mintimis apie užsimezgusią draugystę tarp teatrų dalijasi I. Pilvelytė.
Įgyvendindami šį projektą abu partneriai siekia plėtoti kultūrinį turizmą, kuris skatina žmones keliauti, susipažinti su vietos, užsienio kultūra, lankyti meno įstaigas, dalyvauti renginiuose, susitikimuose, šventėse. Tvarios išliekamosios kultūrinės vertės kūrimas gali užpildyti turizmo sezoniškumą, juntamą regione.

Nuo kūrybinių laboratorijų iki kultūros dienų
Įgyvendinant šį projektą, numatyta daug įvairių veiklų, kurios bus įdomios vietos bendruomenei, atvykstantiems į miestą svečiams bei teatro darbuotojams ir kūrybingam jaunimui.

Jau rugpjūčio viduryje prasideda „Scenos meno mokykla“, kurioje savo meistriškumą kels Alytaus miesto teatro aktoriai, scenos šviesų specialistai, garso režisieriai, video technikai. Teatro trupės nariams sudarytos sąlygos mokytis iš geriausių savo srities specialistų: scenos judesio dirbtuves ves lektorius, choreografas, pedagogas Marius Pinigis, scenos kalbos subtilybes atskleis lektorė Rusų dramos teatro direktorė Olga Polevikova, teatrinės improvizacijos paslaptimis dalinsis aktorius ir režisierius, improvizacijos virtuozas Kirilas Glušajevas.  Teatro techninis personalas tobulins savo žinias scenos garso bei scenos šviesų srityje, susipažins su video kūrimo ir naudojimo galimybėmis scenoje ir reklamoje bei lazerių panaudojimo galimybėmis scenoje.

 Profesionalumo pamokas Lietuvoje planuota rengti kartu su partneriais iš Sovetsko, tačiau koronaviruso apimtas pasaulis tokias galimybes koreguoja, tad jiems susitikimai su lektoriais bei mokymai vyks nuotoliniu būdu.

Tuo tarpu „Scenos meno mokykloje“ projekto partnerių vietas  užims  ir profesionaliuose mokymuose dalyvaus jaunimas  –  Alytaus miesto teatro studijos „Taškas“ jaunieji aktoriai, vėliau įsiliesiantys į kūrybinę jaunimo stovyklą ir laboratoriją, kurioje abiejų šalių jauni žmonės pažins vieni kitus bei kurs drauge.

 „Nepabėgsime nuo teatro veiklos“, – sako projekto Lietuvoje koordinatorė. „Per šiuos metus projekto rėmuose bus sukurti du nauji vizualūs, patrauklūs spektakliai. Europinės lėšos leis tai padaryti, galėsime įgyvendinti platesnes svajones, ko paprastai negalime padaryti tik su turimu biudžetu“.  Alytaus miesto teatro bei Tilsit teatro sukurti spektakliai bus pristatyti tiek vietos bendruomenei, tiek  projekto šalies partnerio žiūrovams.
Plačiau susipažinti su lietuvių bei rusų tautų turtinga kultūra leis abiejose šalyse rengiamos Lietuvos bei Rusijos kultūros dienos. „Mes, pristatydami lietuvių kultūros dienas Sovetske, Kaliningrado srityje, kartu pakviesime keliauti ir pristatyti Alytaus miesto kultūrą ir kitų kultūros organizacijų, turizmo agentūrų atstovus, kurie užmegztų ilgalaikius bendradarbiavimo ryšius su kaimyninės šalies partneriais“, – kalba I. Pilvelytė. Viliamasi, kad šis projektas paklos stabilių ir tvirtų kultūrinių ryšių tarp Sovetsko ir Alytaus miestų pagrindą.

Galimybė palypėti kokybės laipteliu aukščiau

Alytaus miesto teatrui kartu su partneriais Kaliningrado regiono jaunimo teatru „Мolodyozhnyj” laimėjus projekto „Tiesiame tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“ finansavimą atsiveria gerokai platesnės galimybės. Anot projekto vietinės koordinatorės:  „Mūsų teatrui tai reiškia labai daug. Vieno projekto finansavimas yra kaip dviejų metų mūsų pajamos. Įsivaizduokite, kiek mes padarysime ir sukursime!“, – džiaugiasi I. Pilvelytė, vardindama jau pradėtus darbus, tarp kurių reprezentacinio filmo apie Alytaus miesto teatrą sukūrimas, teatro knygos, apžvelgiančios teatro istoriją, žmones ir įvykius leidyba, nuotraukų paroda ir kiti teatro 30 – mečio jubiliejuj skirti sumanymai.
Projektas LT-RU-2-063 „Tiesiame tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“ finansuojamas Europos Sąjungos. Bendras projekto biudžetas – 573 856,81 EUR, Alytaus miesto teatro dalis biudžete –267951,84 EUR. Projekto trukmė – 24 mėnesiai. Už publikacijos turinį atsako tik Alytaus miesto teatras ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

Alytaus miesto teatro informacija