Kaip tvarkyti žaliąsias atliekas?

Sugrebti lapai (AMS nuotr.)

Gyventojams rudenį tvarkantis aplinką, iškyla klausimas, kur dėti bei kaip tvarkyti žaliąsias atliekas: sugrėbtus lapus, medžių šakas ar nukritusius vaisius.

Aplinkos tvarkymo metu gyventojai dažnai degina arba išmeta žaliąsias atliekas į buitinių atliekų konteinerius. Tačiau tai nėra tinkamiausias ir aplinkai draugiškiausias biologiškai suyrančių atliekų tvarkymo būdas. Jis kenkia ne tik gamtai, bet gali sukelti gaisrus. Siekiant to išvengti, gyventojams suteikiami didmaišiai prie bendro naudojimo konteinerių, o individualių namų gyventojams suteikiama papildoma išvežimo paslauga.

 Šiemet pirmą kartą teikiama paslauga privačių namų savininkams. Žaliąsias atliekas iš privačių ar tvarkomų teritorijų už nedidelį mokestį gali išvežti UAB „Ekonovus“. Susidarius didesniam žalių atliekų kiekiui įmonė gyventojus gali aprūpinti didmaišiais. Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į padalinio vadovę Gintarę Pocevičiūtę, tel. 8 655 90503.

Bendrijos  masinio lapų kritimo metu sugrėbia žaliąsias atliekas ir  lapus į krūvas arba sudeda į šalia bendro naudojimo aikštelių esančius didmaišius. Šio tipo atliekos išvežamos  kartą per savaitę. Sugrėbtų lapų krūvos ar didmaišių pastatymo vietos turi būti patogios privažiuoti išvežančiam žalias atliekas transportui.

Nuo bendrijų ir atliekų konteinerių žalias atliekas veža Alytaus miesto zonų priežiūros konkursą laimėjusios įmonės:

  • UAB „2MP“ aptarnauja: Vidzgirio (V zoną), Miesto centro (II zoną), Pirmojo Alytaus (I zoną) – direktorius Mindaugas Platūkis, tel. 8 659 88785,
  • UAB „Skongalis“ aptarnauja Dainavos (III zoną) – direktorius Laurynas Kazlauskas, tel. 8 611 53051,
  • UAB „Raguvilė“ aptarnauja Putinų (IV zoną) – padalinio vadovas Mindaugas Skestenis, tel. 8 645 20999.

Alytaus miesto savivaldybės Miesto ūkio skyriaus darbuotojai, organizuojantys ir kontroliuojantys miestą tvarkančių įmonių darbą: vyriausioji specialistė Vida Intukienė, tel. 8 315 55196, el. p. intukiene@alytus.lt, atsakinga už Vidzgirio ir Senamiesčio mikrorajono dalį (nuo Rotušės a. ir kitos teritorijos link AB „Dainava“ ir Vidzgirio), vyresnysis specialistas Vitas Krakauskas, tel. 8 315 55126, el. p. krakauskas@alytus.lt, atsakingas už Pirmojo Alytaus, Dainavos, Putinų mikrorajonus ir Senamiesčio dalį (nuo Rotušės a. link Nemuno). Dėl didmaišių galite kreiptis į VšĮ „Alytaus infrastruktūrą“, tel. 8 315 52541.

 

Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija