Kokybiškas vaikų ugdymas – bendra Vyriausybės ir savivaldybių atsakomybė

 

LRVK_20180425_0039.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su merais, kitais savivaldybių darbuotojais. Susitikimo metu aptartos švietimo problemos, regioninės politikos kryptys šioje srityje, savivaldybių atstovams pristatytas Lietuvos regionų švietimo kokybės žemėlapis.

„Kokybiškas vaikų mokymas – bendra tiek Vyriausybės, tiek savivaldybių atsakomybė. Kaip rodo švietimo kokybės žemėlapis, skirtumai tarp savivaldybių, net ir atsižvelgiant į socialinius -ekonominius rodiklius, yra milžiniški. Akivaizdu, kad savivaldybės savo rankose turi milžiniškus įrankius pasiekti aukštą mokymosi kokybę. Tai didelis iššūkis, tačiau susitelkę jį turime įveikti“, – pabrėžė premjeras S. Skvernelis.

Vyriausybės vadovas merams ir savivaldybių atstovams akcentavo, jog Vyriausybė numato kelti bendrą mokytojų atlyginimų biudžetą ir pakeisti finansavimo modelį, tai reikš ne tokį jautrų mokinių skaičiaus kitimui mokyklų finansavimą. Taip pat bus siekiama pagerinti ugdymo turinį,  suteikti jam daugiau individualumo, skirti dvigubai daugiau finansų autobusiukams, numatyti lėšas  laboratorijoms ir STEAM centrams.

Susitikimo metu pabrėžta merų atsakomybė rūpintis efektyvia mokyklų vadyba, aukšta vadovų kompetencija. Atkreiptas dėmesys, kad tarp savivaldybių drastiškai skiriasi finansai, išleidžiami ūkio reikmėms. Taip pat akcentuota merų atsakomybė prisidėti prie švietimo pagalbos plėtros, didesnio lėšų skyrimo ir savivaldybei labiausiai tinkančių švietimo pagalbos modelių kūrimo.

Švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė pristatė Lietuvos regionų švietimo kokybės žemėlapį, kuriame atsispindi detalesnė savivaldybių situacija, ugdymo ir pasiekimų skirtumui regionuose ir atskirose savivaldybėse.

LRV informacija