Konteineriai : kaip jie atrodė, kokie buvo

280364329_343708137857204_2277813976493413026_n„Pasaulio pabaiga! Konteinerį man atvežė! Amžių baigiu nugyventi, bet tokių dalykų nebuvo, o dabar – atvežė ir pastatė kieme!“ „Kam man tas konteineris? Aš jokių atliekų neturiu!“ „Paimkit tą konteinerį – mano karvė jo baidosi!“
Tokių monologų ARATC darbuotojams teko girdėti ne vieną. Kiekviena naujovė, o jų per 20 įmonės veiklos metų buvo daug, buvo sutikta ir palydėta klausimais: o kam? o kodėl? Nereikia!
O, kad atliekas tvarkyti būtų taip lengva, kaip jas gaminti!
Gyvenimas parodė, kad visko reikėjo: ir vieno konteinerio jau seniai neužtenka, ir atliekų atsirado, ir rūšiuoti žmonės įprato. Ir karvės konteinerių nesibaido😃
Konteineriai, kaip ir viskas, turi savo istoriją. Pirmieji, tokie gremėzdiški, metaliniai mūsų regiono miestuose atsirado 1996 metais. Vėliau juos pakeitė kiek dailesni plastikiniai, o 2007 metais regione įrengtos pirmosios rūšiavimo aikštelės su skirtingų spalvų konteineriais stiklo, popieriaus ir plastiko atliekoms.
2012 metais rūšiavimo konteineriai pradėjo keliauti ir pas individualių namų gyventojus. Pirmiausia jie gavo konteinerius pakuočių atliekoms, 2013 metais – individualius kompostavimo konteinerius, o dar po metų – konteinerius stiklo atliekoms. Rūšiuok ir džiaukis!
Bet džiaugsmo per daug nebūna. Rūšiavimo – irgi. Tad 2018 metais individualių namų gyventojams išdalinti konteineriai maisto atliekoms, o miestuose įrengti modernūs požeminiai ir pusiau požeminiai konteineriai.
Daugiau nei buvo: šalia kitų – ir maisto atliekoms skirti atsirado. Ko gero, nė sakyti nereikia, kad maisto atliekas Alytaus regionas pradėjo surinkinėti pirmasis Lietuvoje!
O kad per mažai nebūtų, tai daug kur dar ir didžiuliai tekstilės konteineriai atsirado. Va, čia tai rūšiavimas!