Ledinės eketės iššūkis paskleidė sveikatos ir geros nuotaikos virusą

Alytus_130 dienų ledinės eketės iššūkis įsibėgėjo – šiandien įvairiose šalies miestuose ir miesteliuose sveikos gyvensenos entuziastai į ledinį vandenį nėrė jau 12 kartą. Tuo metu, kai iš visos Lietuvos miestų ir regionų plaukia žinios apie skelbiamą gripo epidemiją ir skaudžius jos padarinius, žmonės, kas rytą besimaudantys eketėse, džiaugiasi puikia savijauta ir energija.

„Visada turėjau didžiulę šalto vandens baimę, šio iššūkio dėka aš susidraugavau su šalčiu ir dabar esu kupina energijos ir puikių emocijų.“- tikino alytiškė Rasa.  „Aš labai džiaugiuosi, kad yra tokių užkrečiančių žmonių, nes viena, be kompanijos, neišdrįsčiau panerti į eketę, o ir diena prasideda visai kitaip, visas organizmas prisipildo gyvybinės energijos,“- įspūdžiais dalijasi Aušra, po daugelio metų sugrįžusi į gimtąjį miestą. „Po maudynių grįžtu namo, kaip ant sparnų, o tuo tarpu mano namiškiai dar tik bando prabusti ir išsijudinti. Jaučiuosi žvali kupina energijos,“- geras emocijas išsakė Laura, prie Alytaus sveikuolių prisijungusi pačią pirmąją iššūkio dieną ir nepraleidusi nei vieno ryto be maudynių mažajame Dailidės ežerėlyje.

Alytus_3Vilniuje, Kaune, Trakuose, Alytuje, Marijampolėje, Radviliškyje ir kitose miestuose bei miesteliuose nuo vasario 19-osios mankštai ir maudynėms kas rytą vis gausiau renkasi ledinės eketės entuziastai, tokiu būdu stiprinantys savo valią ir grūdinantys kūną, bei atsikratantys asmeninių baimių.

30 dienų ledinės eketės iššūkio sumanytojas – Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė tikino, kad visos šios maudynės atneša labai daug gerų emocijų ir motyvacijos. „Vilniečių grupelėje žinau kelis žmones, kurie dėka šių maudynių pradėjo vaikščioti į baseiną ir sporto salę, kadangi ne tik vasaros metu nori turėti gerą fizinę formą, bei gražų kūną. Taip jie ruošiasi dalyvauti renginiuose : „Palangos ruoniai -2019“ ir „25 metrų plaukimas ekete Trakuose“. Čia žmonės randa motyvaciją visiems metams. Eketėje grūdiname ne tik kūną, bet ir protą. Ne visada būna lengva pirmą kartą gyvenime įnerti į eketę, tenka nugalėti save, bet po to jausmas būna neįkainojamas,“- sako Simonas.

Alytus_6

Prie Lampėdžių karjero kas rytą kauniečius suburiantis  Andžej Michmel sako: „Esame labai laimingi, kad galime prisidėti prie stipriai augančio sveikų žmonių srauto. Mes rodome pavyzdį ir matau, kaip užkrečiame juo kitus! Sekmadienio maudynėse dalyvavo net 8 metų mergaite Zita, kuri pati pirma įšoko i eketę, tokiu poelgiu  nustebindama net savo tėvus. Kasdien jaučiamės vis stipresni ir gyvesni! Kviečiame jungtis prie mūsų – rinktis grūdinimąsi, o ne laukti, kol aplankys ligos.“

Tadas Grimala: „Džiaugiuosi, kad kasmet ledinės maudynės sulaukia vis didesnio radviliškiečių dėmesio. Nors mūsų miestas, palyginus su Vilniumi ar Kaunu, yra nepalyginamai mažesnis, bet, pagal gyventojų skaičių, susidomėjimas ledinėmis maudynėmis yra labai didelis. Tikiu tuo, ką darau, jaučiu didelę ledinio vandens naudą ir džiaugiuosi tais žmonėmis, kurie, šio iššūkio dėka pajuto ledinio vandens teikiamus privalumus.“

Pasak Alytaus sveikuolių klubo „Ryžtas“ vadovės Jūratės Marčiulaitienės, Dzūkijos sostinės iššūkio dalyviai masiškumu nenusileidžia kitiems šalies miestams, o išsiskiria tuo, kad čia aktyviausios moteriškos lyties atstovės. Norintys prisijungti prie ledinės eketės entuziastų, alytiškiai prie mažojo Dailidės ežerėlio laukiami kasdien, darbo dienomis nuo 6 val. 30 min., o šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 11 val.

                                                                                                  Alytaus sveikuolių klubo „Ryžtas“  informacija