Maltiečiai kviečia – visus vaikus į mokyklas išleiskime kaip savus

63ef322ca2ab392191eea20e7570215753ff41f5_article_scaleRugpjūčio 1 d. jau septintą kartą prasideda maltiečių organizuojama vaikų paramos akcija „Mažoj širdelėj – didelės idėjos“, kurios tikslas – sunkiai gyvenančių šeimų vaikams surinkti mokyklinių reikmenų, ugdymo priemonių, taip pat lėšų maitinimui bei edukacijai. Geras išsilavinimas, žinios atveria duris išeiti iš sunkios socialinės padėties.

Lietuvoje yra 16 maltietiškų vaikų dienos centrų, kuriuos lanko per 400 vaikų. Iš viso globojama apie 1200 vaikų keturiasdešimtyje skirtingų Lietuvos vietovių. Tai daugiausia nedideli miesteliai, kur stokojantiems vaikams reikia daugiausia paramos. „Juk norime būti viena Lietuva, tad vaikams – ateičiai, kitaip sakant rezultatams, – turėtume skirti ypatingą dėmesį, mažinti atskirtį tarp miesto ir kaimo, švietimą bei ugdymą vertinti kaip prioritetinę sritį. Investuoti lėšas ir laiką į vaikus – pati prasmingiausia mūsų investicija“, – sako maltiečių programų direktorė Rasa Stukienė.

Kokių priemonių maltiečių globojamiems vaikams trūksta labiausiai? Visko – nuo mokyklinių sąsiuvinių iki treniruoklių. Pirma užduotis – paruošti vaikus naujiems mokslo metams, tad reikia rašiklių, akvarelės, penalų ir kt., visa, kas sugula į mokinukų kuprines. Beje, pačių kuprinių irgi labai trūksta – juk vaikams taip smagu prieš draugus pasirodyti su nauja. Nors valstybė ir skiria paramą mokinio reikmenims įsigyti, bet lėšos tenka tik mažiausias pajamas gaunančioms šeimoms, kurios pateikia visus dokumentus. Tačiau jei tėvai tokiais dokumentais nepasirūpina ar jų pajamos yra keliais eurais didesnės už remiamas, paramos jie nesulaukia. Pasitaiko, kad neturėdami reikiamų priemonių vaikai tiesiog praleidžia pamokas, dažnai dėl to, kad nori išvengti nepilnamečių patyčių.

Tai ne vaikų, o tėvų problema

„Vaikai dažniausiai blogai mokosi ir elgiasi ne dėl to, kad taip nori, – pasakoja vieno maltietiško vaikų dienos centro pedagogė Aušra. – Tai ne vaikų, o tėvų problema. Mūsų centrą nuo pavasario lanko 3 broliai, atkeliavę iš kaimo motinai praradus teises juos auginti. Dabar jie gyvena su tėvu, turinčiu kitą šeimą. Iš pradžių berniukai labai keikėsi, mušėsi, pykosi su kitais vaikais. Apie vaikų higienos ir tvarkymosi įpročius neverta nė kalbėti. Jų nebuvo. Praleisdavo pamokas, neruošdavo užduočių. Net maistą suprato savaip – normalios salotos, kotletai jiems buvo neskanu, nes broliai buvo įpratę maitintis sumuštiniais. Lankydami dienos centrą vos per pusmetį vaikai „atšilo“, išmoko apsikabinti, atsiprašyti, draugauti. Tikimės, ir mokslo rezultatai pagerės.“

Tokios istorijos – vaikų dienos centrų kasdienybė. Čia dirbančios pedagogės negaili kantrybės ir šilumos, tačiau jų dėmesio ir pastangų visaverčiam ugdymui neužtenka – reikia ir specialių priemonių. Vaikai į centrus susirenka iškart po pamokų, tad paaugliai norėtų turėti sporto kampelį – reikia svarmenų, kilimėlių, kamuolių, stalo futbolo. Mažesnieji norėtų dėlionių, žaidimų, spalvinimo knygučių.

Maltos ordinas prašo vaikams padovanoti būtinų mokymuisi ir ugdymui priemonių ar skirti lėšų joms įsigyti. Lėšų reikia ir maltiečių vaikų dienos centrus lankančių vaikų maitinimui užtikrinti. Šiuo metu vienam vaikui maistui skiriama apie 0,80 Eur dienai, to neužtenka sveikai ir sočiai pavalgyti 2 kartus – dieną karštą maistą ir arbatos su užkandėle pavakariams.

Kaip galima sudalyvauti akcijoje?

  • nupirkti mokyklinių priemonių ir perduoti maltiečiams, adresai – maltieciai.lt, galima rašyti daiva.grikinienė@maltieciai.lt
  • pasistatyti dėžę su akcijos informacija savo įmonėje ir paskatinti darbuotojus rinkti mokyklines priemones;
  • pervesti lėšas į a.s. LT294010051003992200 arba https://www.aukok.lt/projektai/Padovanok-vaikui-pietus;
  • siųsti SMS žinutę numeriu 1405, įrašius tekstą 1313. SMS kaina 2 EUR.

Akcija vyks iki rugpjūčio 31 d. Maltos ordinas dėkoja visiems, galintiems prisidėti.

Maltos ordino informacija