Mažais, užtikrintais žingsneliais į priekį….

S.Janulevicius (2)

  Ar kada nors pagalvojote apie tai, kad eismas keliuose prasideda ne tada, kai išeiname į gatvę arba įsėdame į automobilį, ir net ne tada, kai uždarome namų duris, išeidami į lauką. Kiekvienas pėstysis, nesvarbu, kokio amžiaus, yra toks pat reikšmingas ir svarbus eismo dalyvis kaip ir bet kuris automobilis. Kelias prasideda daug anksčiau – kai tik imame pažinti savo kelią, pradedame suprasti, kas yra eismas, įgyjame žinių apie tai, kaip reikia elgtis kelyje. Kelias prasideda tada, kai išmokstame suvokti save ir savo vietą kelyje bei išsiugdome sugebėjimą įvertinti ir pastebėti kitus.
Naujai suformuota saugaus eismo komisija, gauna daugybę Alytaus miesto gyventojų prašymų ir skundų dėl įvairių probleminių eismo vietų. Tai įpareigoja dirbti taip, kad būtų nuolat gerinamas transporto susiekimas ir saugus eismas visame mieste.

Sveisaf (2)

Pirmajame Alytuje A. Juozapavičiaus, Jiezno ir Merkinės gatvių sankryžoje esančioje reguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje įrengtas naujas šviesoforas su laikmačiu. Naujajame šviesofore geltono signalo vietoje įmontuotas laikmatis. Jis rodo, kiek sekundžių liko laukti iki užsidegs raudonas arba žalias signalas. Tokie šviesoforai dažnai naudojami didžiuosiuose Europos miestuose. Jie sumažina riziką, jog žalio signalo nesulaukiantis pėstysis bandys pereiti sankryžą degant raudonam signalui. Be to, užsidegus žaliam signalui, šviesoforas informuoja pėsčiuosius, kiek jie turi laiko kirsti gatvę. Ateityje planuojame rekonstruoti ir kitas esančias šviesoforines sankryžas.
Paskutinėmis savaitėmis labai daug kalbama apie naujai įrengtą sankryžą prie naujosios autobusų stoties. Noriu informuoti, kad saugaus eismo komisija, jau nagrinėjo gyventojų

skundą, dėl sankryžos eismo reguliavimo. Pačiam taip pat teko susidurti su šia problema. Ilginome laiką važiuojančių tiesiai, bet kaip pastebėjome šis sprendimas nedavė rezultatų, ir tikrai sutikčiau su gyventojais, kad dabar po sankryžos rekonstrukcijos susidarė dar didesnės spūstys. Ši problema dar tikrai bus analizuojama, kol rasime išeitį. Kitų metų užsibrėžtas tikslas yra sudaryti probleminių vietų planą ir apšviesti kritines perėjas, kur daugiausiai sužalojama pėsčiųjų. Teko diskutuoti su įmonėmis kurios specializuojasi perėjų apšvietime ir kilo mintis ta, kad prie kiekvienos perėjos abejose pusėse įrengti po papildomą gerai šviečiantį šviestuvą, taip pat dar ryškiau apšviesti visas kitas likusias perėjas.
Smagu, kad naujojoje miesto taryboje randu bendraminčių, tai vienas iš jų mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius, kuris taip pat palaiko mano idėją ir ją bandysime surėmę pečius įgyvendinti. Kaip sakant mažais žingsneliais, bet užtikrintai einame į priekį ir darysime viską, kad Alytus būtų saugiausias miestas Lietuvoje.

Alytaus miesto Tarybos narys Saulius Janulevičius