Mero pavaduotojų kandidatūrų teikimas tarybos posėdyje

40467669_1153129981506221_8867394942520000512_n

Mieli Alytaus miesto gyventojai, stebintys miesto savivaldybės tarybos posėdį, tarybos nariai, administracijos tarnautojai,

šios kadencijos tarybos , bei visos savivaldybės darbas iki prieš tai vykusio 46-tojo tarybos posėdžio vyko sklandžiai ir nuosekliai kuriant įvaizdį jaukaus, saugaus šeimos miesto su gerai išvystyta sporto, inžinerinių ir socialinių komunikacijų struktūra.
Buvo įgyvendinami kadencijos pradžioje numatyti projektai bei programos. Per šios kadencijos laikotarpį Alytaus miestas tapo solidžiu, lygiaverčiu ir vertinamu partneriu, įvairių inovacijų bei iniciatyvų skleidėju.
Paminėsiu konkrečius pavyzdžius:
Sukurta gausių šeimų kortelė „Alytus – viena šeima“ ir pagyvenusių žmonių kortelė „Alytaus senjoras“, kuriomis miestelėnai džiaugiasi, o sėkmingu pavyzdžiu seka ne tik kiti Lietuvos miestai, bet ir užsienio miestai-partneriai.
Projektas „Senelių darželis“ apdovanotas 2017 metų Nacionaliniu lygybės ir įvairovės apdovanojimu „Geriausias amžius – mano amžius“.
Sėkmingai veikia ir didelio populiarumo sulaukė neįgaliųjų kepyklėlė, kurios dėka į darbo rinką integruojami negalią turintys alytiškiai.
Baigiamas įgyvendinti neįgaliųjų taksi projektas, kurio ypatingai laukia neįgalieji, iniciatyvą palaiko visos Lietuvos neįgaliųjų organizacijos.
Alytus rodo pavyzdį kitiems miestams, kaip sėkmingai pereiti nuo institucinės vaikų globos prie vaikų globos šeimoje ir bendruomenėje, parengti budintys globėjai, kurių dėka praėjusiais metais nei vienas Alytuje gyvenantis mažylis iki 3 metų amžiaus nepateko į institucinę globą.
Nuoseklaus ir kryptingo darbo dėka į miestą pavyko pritraukti naujas investicijas, pastatytos ir dar statomos naujos gamyklos, logistikos sandėliai, sukurtos ir kuriamos naujos darbo vietos, nuosekliai gerinamos darbo ir mokslo sąlygos švietimo įstaigose, įgyvendinamos naujovės socialinės apsaugos srityje.

UAB “GLASS LT” baigia įgyvendinti 9 milijonų eurų vertės investicinį projektą su maksimaliu gamybos proceso automatizavimu. Papildomai bus sukurtos 32 darbo vietos aukštos kvalifikacijos darbuotojams. UAB “STRONGLASAS” šiais metais įgyvendina 3,5 milijono vertės investicinį projektą. UAB “MARISTIKA” ruošiasi įgyvendinti 4 milijonų investicinį projektą ir papildomai sukurti 15 darbo vietų. UAB “SVENHEIM” ruošiasi įgyvendinti 10 milijonų baldų gamybos robotizacijos investicinį projektą, UAB “EUROTRANSA” pramonės parke jau investavo 1 milijoną 215 tūkstančių ir naujai sukūrė 8 darbo vietas.    Galėčiau vardinti ir vardinti…
Tai pavyko padaryti ir dėka kasdieninio kruopštaus, kompetentingo mero pavaduotojų Valės Gibienės bei Tautvydo Tamulevičiaus darbo. Jų asmeninės savybės, įgyti įgūdžiai bei kompetencija leido pasiekti, kad reikiamos procedūros vyktų greitai ir sklandžiai, o pasitaikančios biurokratinės kliūtys būtų kūrybingai ir kompetentingai šalinamos.
Netikėtas mero pavaduotojų atleidimas iš pareigų, suorganizavus interpeliaciją, padarė žalą miesto viešajam įvaizdžiui, įnešė sumaišties į savivaldos darbą. Kaip neigiamą to rezultatą galiu iliustruot tuo, kad dvi stambios užsienio kapitalo įmonės nutraukė derybas dėl galimybės Alytaus mieste pradėti savo veiklą. Manau, kad mero pavaduotojų atleidimą jie suprato kaip ateinantį nestabilumą ir chaosą.
Nepritarimą mero pavaduotojų interpeliacijai liudija ir didelės dalies miesto gyventojų nepasitenkinimas, tą liudija gauta peticija su daugiau negu tūkstančiu parašų. Alytaus miesto savivaldybė ne vaikų smėlio dėžė, čia ne vieta ir ne laikas žaisti politinius žaidimus. Gyventojai mus išrinko ne tam. Vasario  – kovo mėnesiais miesto laukia nauji savivaldos rinkimai. Turime ne tiek daug laiko padaryti suplanuotus darbus, parengti 2019 metų miesto biudžetą.

Tad kviečiu visus tarybos narius pamiršti ambicijas , nuoskaudas. Susitelkime ir padirbėkime miesto ir gyventojų labui. Būtent dėl tos priežasties kviečiu palaikyti tarybos narius Valę Gibienę bei Tautvydą Tamulevičių, teikiamus miesto savivaldybės mero pavaduotojų pareigoms užimti. Aš jais pasitikiu, kviečiu jais pasitikėti ir jus.
Vytautas Grigaravičius