Ministrai su merais aptarė aktualius klausimus

 

sarah-shaffer-O3gOgPB4sRU-unsplash.jpg

Vidaus reikalų ministerijoje šią savaitę dar kartą surengta vaizdo konferencija su visų šalies savivaldybių atstovais. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, finansų ministras Vilius Šapoka ir socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis atsakė į aktualiausius savivaldybių klausimus.

„Norime informuoti, kad Velykų savaitgalį visoje Lietuvoje dirbs sustiprintos pareigūnų pajėgos, budės ne tik policija, bet ir kitos tarnybos. Šventinis savaitgalis yra kritiškai svarbus, turime ir toliau laikytis nurodymų bei kuo mažiau judėti“, – kabėjo R. Tamašunienė.

Šiuo metu priemonių planas yra rengiamas ir bus pristatytas Vyriausybėje trečiadienį. Planuojama, kad prie įvažiavimų į miestus ir miestelius, taip pat viešosiose vietose: parkuose, aikštėse, skveruose, patruliuos ne tik policija, bet ir kitų tarnybų pareigūnai.

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga daugiausia klausimų sulaukė dėl mobiliųjų punktų ir karščiavimo klinikų. Ministras paaiškino tinkamo pasiruošimo svarbą.

„Mobiliųjų punktų darbas buvo sutrumpintas siekiant subalansuoti paimtų mėginių ir tyrimų srautus laboratorijoje. To reikėjo tam, kad nereikėtų išmesti paimtų mėginių, kurių galiojimo laikas baigėsi, o žmonėms nereikėtų vykti po kelis kartus. Sutvarkius šiuos procesus punktai dirbs įprastu režimu“, – teigė A. Veryga.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis pasisakė dėl nepilnamečių globos bei senelių namų.

„Šiuo metu padidintos rizikos yra senelių globos namai, todėl jiems turi būti skiriama daugiausia dėmesio“, – kalbėjo L. Kukuraitis.

Finansų ministras Vilius Šapoka savivaldybių vadovams  paaiškino pagrindines nuostatas dėl išlaidų kompensavimo ir apmokėjimo.

VRM info.