Muzikos mokykloje ‒ nesenkantis melodijų šaltinis

26288_a708dc93841c3db0349d06918c087e19Sausio 28 d. Muzikos mokyklos bendruomenė turėjo išskirtinę galimybę pabendrauti su puikiomis atlikėjomis ‒ Karolina Beinaryte – Palekauskiene (smuikas) ir Daiva Stulgyte- Povilaitiene (fortepijonas). Atlikėjos ne tik surengė koncertą „Nesenkantis melodijų šaltinis“, bet ir dirbo su Alytaus muzikos mokyklos mokiniais, pasakė mokytojams daug vertingų pastabų.
Atlikėjos yra Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokytojos, aktyviai dalyvauja įvairiuose festivaliuose, konkursuose, meistriškumo kursuose, koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, pelniusios daugybę apdovanojimų. Karolina Beinarytė – Palekauskienė nuo 2003 m. yra Kauno styginių kvarteto pirmasis smuikas, su šiuo kolektyvu surengusi per 400 koncertų Lietuvoje ir užsienyje. Daivos Stulgytės – Povilaitienės kūrybinė kryptis yra kamerinė muzika. Pianistė grojo solinius bei kamerinės muzikos koncertus Lietuvoje ir užsienyje, nuo 1989 m. dirba Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje styginių instrumentų katedros koncertmeistere (nuo 2001 – koncertmeistere-asistente), yra Muzikų sąjungos narė, aktyviai dalyvauja Europos kamerinės muzikos dėstytojų asociacijos veikloje.
Šių dviejų atlikėjų debiutą scenoje suvienijo romantiškų sielų bendrumas. Klasicizmo ir romantizmo epochų kompozitoriai sukūrė daugybę nuostabių, neužmirštamų melodijų, kurios skamba koncertų salėse ir yra mūsų atmintyje jau kelis šimtmečius. Kaip minėjo atlikėjos, buvo tikslas parengti koncertą Kauno filharmonijoje, bet užgimė mintis, kad galima rengti šio programos koncertus Lietuvos muzikos mokyklose.
„Labai smagu, kai į J. Naujalio muzikos gimnaziją atvyksta mokiniai iš kitų miestų. Teko klausyti gabių ir motyvuotų mokinių iš Alytaus muzikos mokyklos. Manome, kad šis koncertas bus prasmingas būtent vaikams“, ‒ kalbėjo smuikininkė Karolina Beinarytė – Palekauskienė.
Kalbėdama apie koncerto programą pianistė Daiva Stulgytė – Povilaitienė pabrėžė, kad pasirinkta romantiška programa ne tik dėl malonumo groti, bet ir dėl klausytojo, kad jam būtų malonu klausyti.
Klausytojai buvo sužavėti atlikėjų meistriškumu, jautrumu, puikiu ansamblio pajautimu. Koncerte skambėjo Volfgango Amadėjaus Mocarto, Roberto Šumano, Piotro Čaikovskio, Klodo Debiusy melodijų puokštė kaip dovana visiems, kaip neišsenkantis melodijų šaltinis.

Alytaus muzikos mokyklos
direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Undinė Pinkevičienė