Naktinėmis maudynėmis alytiškiai pradėjo 30 dienų iššūkį

Naktines maudynes Alytuje_1

Šiąnakt visoje šalyje buvo galima stebėti būrius žmonių, besipliuškenančių atviruose vandens telkiniuose. Ne išimtis ir Dzūkijos sostinė. Per pusšimtis alytiškių ir miesto svečių, atsiliepę į sveikuolių kvietimą, vidurnaktį rinkosi prie mažojo Dailidės ežerėlio, kur draugiškai padarė apšilimą, padėkojo Visatai už dovanas ir puikiai nusiteikę išsimaudė gaiviame vandenyje. Po maudynių niekas neskubėjo skirstytis – vaišinosi arbata, dalijosi įspūdžiais, geros emocijos liejosi per kraštus.

Naktines maudynes Alytuje_2Mat tikima, kad sausio 19, nuo vidurnakčio, porai valandų, visas vanduo Žemėje įgauna stebuklingų galių. Taip esą nutinka tris kartus per metus – sausio 19, vasario 15 ir Joninių naktį. Tikima, kad ši naktis – ypatinga. Nuo vidurnakčio, dviem valandoms vanduo visoje Žemėje, veikiamas energetinių visatos srautų, esą įgauna stebuklingų galių. Dėl gamtoje vykstančių bioenergetinių procesų vandens struktūra porai valandų pasikeičia keliasdešimt kartų. Teigiama, kad pakyla jo gyvybinė energija. Naktines maudynes ypatingų galių turinčiame vandenyje kasmet organizuoja Alytaus sveikuolių klubo „Ryžtas“ entuziastai. Ne pirmus metus lediniame vandenyje besimaudantys sveikuoliai tikina, kad toks vanduo turi stebuklingų savybių – jis  pagydo, išvalo organizmą, suteikia energijos.

Naktines maudynes Alytuje_3Šiomis naktinėmis maudynėmis sveikuoliai pradėjo 30 dienų ledinės eketės iššūkį. Maudynių entuziastai drauge su Alytaus sveikuolių klubu „Ryžtas“  prie mažojo Dailidės ežerėlio rinksis nuo 6:30 val. darbo dienomis, o savaitgaliais – 11:00 val.

https://youtu.be/QJqRv4pKLU0

 

Jūratė Marčiulaitienė

Lietuvos sveikuolių sąjungos projektų vadovė