Naujų viešojo transporto autobusų ir mėnesinių bilietų alytiškiams teks palaukti dėl tiekėjų skundų

IMG_2728

 

Alytaus viešojo transporto konkursas, turėjęs įvykti vakar, stabdomas. Vasario 26 d. turėjo būti atplėšti vokai su pasiūlymais teikti keleivių vežimo reguliariaus susisiekimo maršrutais Alytuje paslaugą. Tuomet per kelis mėnesius į Alytaus miesto gatves turėjo išriedėti nauji autobusai, atsirasti elektroninės informacinės lentos, elektroninis ir mėnesinis bilietas.

Keleiviams naujų transporto priemonių dar teks palaukti, nes konkurso sąlygas apskundė vienas iš konkurso dalyvių ir pirkimas yra sustabdytas, kol nebus priimtas teismo sprendimas.

Skunde reikalaujama pakeisti konkurso sąlygą pateikti autobusus per pusę metų ir pratęsti terminą iki 9 mėnesių. Taip pat sąlyga, kuria savivaldybė siekia, kad autobusai būtų pritaikyti visiems keleiviams vienodai, nesudarant dirbtinės atskirties tarp visuomenės narių, t. y. kad visi keleiviai į autobusą galėtų įlipti per tas pačias duris, o patekimui į autobusą nebūtų laiptelio. Tokie autobusai patogūs visiems keleiviams, tarp jų ir riboto judumo dėl negalios, amžiaus arba bet kurios kitos priežasties, mamoms su vežimėliais ir pan. Tai užtikrintų ir vienodas apmokėjimo už kelionę galimybes visiems keleiviams, nes numatoma, kad už kelionę bus apmokama tiek nuskaitant elektroninį bilietą, tiek ir grynaisiais, mokant vairuotojui. Tokio tipo autobusai naudojami Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune ir kituose miestuose.

Tačiau rinkoje yra ir kitokios modifikacijos autobusų, kuriuose įlipimas riboto judumo asmenims pritaikytas tik per galines duris, tad vieni iš galimų konkurso dalyvių nori, kad keleivius Alytaus mieste būtų leista vežti ir tokiais autobusais, keletas tokių jau ir dabar važinėja mūsų miesto gatvėmis.

Kiek alytiškiams reiks laukti naujo viešojo transporto, paaiškės, kai teismas priims sprendimą.

Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija