Nojus Augustinavičius ir Aistė Trainavičiūtė prasibrovė į Lietuvos vaikų stalo teniso rinktinę

20160522_145645_Burst01 (2)

Lietuvos jaunučių (gim. 2003 m. ir vėliau) mini stalo teniso pirmenybėse aukštais pasiekimais nudžiugino Alytaus sporto ir rekreacijos centro atstovai. Jonavos mieste vykusiose atrankos varžybose galėjo dalyvauti po 4 mergaites ir berniukus iš Alytaus, Lazdijų, Vilkaviškio, Utenos bei Jonavos. Į finalinį turą Vilniuje prasibrovė po 6 pajėgiausius berniukus ir mergaites, tarp kurių buvo net 5 alytiškiai. Teisę varžytis finaliniame ture iškovojo visos keturios varžybose dalyvavusios alytiškės: sesės Aistė ir Skaistė Trainavičiūtės, Augustė Margelytė (visos yra Šv.Benedikto gimnazijos auklėtinės) ir Karina Ivanauskaitė (Panemunės pagrindinė mokykla) bei vienintelis vaikinas Nojus Augustinavičius (Šv.Benedikto gimnazija). Šiemet pirmenybėse iš viso startavo 30 komandų, kurių sudėtyje buvo po 4  jaunuosius sportininkus.

Finalinėse varžybose Vilniuje iš viso rungėsi po 33 berniukus ir mergaites. Nojui Augustinavičiui (gim. 2004 m.) sostinėje buvo buvo keliamas uždavinys į priekį nepraleisti nė vieno bendraamžio bei pakliūti į Lietuvos rinktinę. Nojus, varžydamasis prieš metais vyresnius sportininkus, sunkiose ir permainingose kovose skynė pergales prieš aukštesnį reitingą turinčius sportininkus ir bendroje įskaitoje finišavo šeštoje vietoje. Be to, alytiškis už savo nugaros paliko visus 2004 metų gimimo berniukus ir Lietuvos rinktinėje įsitvirtino kaip pirmoji raketė.

Mergaičių varžybose geriausiai iš Dzūkijos sostinės atstovių ketverto sekėsi Aistei Trainavčiūtei. Kovingą charakterį pademonstravusi alytiškė vienoje iš dvikovų sugebėjo įveikti trečią reitingą varžybose turėjusią sportininkę ir iškovojo septintąją vietą. 2004 metais gimusi Aistė bendroje savo amžiaus grupėje liko ketvirta ir pateko į antrą Lietuvos rinktinę. Alytaus sporto ir rekreacijos centro stalo teniso trenerė Laima Bubnelytė pabrėžė, jog kitoms mergaitėms geriau pasirodyti varžybose neleido nepalankūs pogrupių burtai, tačiau jos praktiškai niekuo nenusileidžia Aistei.

Birželio 17-19 dienomis Nojus ir Aistė dalyvaus Vilniuje organizuojamame tarptautiniame Bronės Balaišienės atminimo turnyre, o rugpjūčio mėnesį turės galimybę sudalyvauti Europos jaunučių mini stalo teniso čempionate.

Lauras Baranauskas, Alytaus sporto ir rekreacijos centro viešųjų ryšių specialistas