Olimpinė čempionė Rūta Meilutytė skleidė šypseną Alytuje

DSC_2455-300x188 (2)

    Dėmesio centre – Rūta Meilutytė
Šiemet aštuonioliktą gimtadienį šventusi Rūta Meilutytė 2012 metais Londono Olimpinėse žaidynėse Lietuvai padovanojo netikėtą dovaną – iškovojo aukso medalį plaukdama 100 m krūtine. Tada Rūtai buvo vos penkiolika metų, o jos pasiekimas tapo švente Lietuvos piliečiams bei įkvėpimu jaunajai šalies kartais.
Rūtos Meilutytės aura akivaizdžiai tvyrojo ir sekmadienio popietę Alytuje. Sunku būtų pasakyti apytikslį nuotraukų skaičių, kuriose su gerbėjais teko pozuoti plaukikei, tačiau jis tikrai sieks bent pora šimtų, o greičiausiai ir daugiau. Pakalbinti Olimpinę čempionę bei su ja nusifotografuoti panoro daugelis, kiti pasinaudojo idealia proga gauti Meilutytės autografą. Rūta savo gerbėjams pateikė malonią staigmeną – Alytaus sporto ir rekreacijos centro patalpose visi panorėję galėjo iš arčiau susipažinti su gausia sportininkės medalių kolekcija. Daugiausia dėmesio, kaip ir buvo galima tikėtis, sulaukė Londono Olimpinėse žaidynėse iškovotas auksas.
Viena geriausių Lietuvos sportininkų pastaruoju metu dėl traumos nedalyvavo oficialiose varžybose, tačiau Dzūkijos sostinėje susirinkusiems žiniasklaidos atstovams teigė esą atsigavusi 95% bei pasiruošusi pratęsti pergalingus žygius pasaulio baseinuose. Kaune gimusi sportininkė kartu su visa Lietuvos plaukimo rinktine jau spėjo apsižvalgyti Brazilijoje (čia vyks 2016 metų Olimpiada), kur buvo surengta treniruočių stovykla. „Pasinaudojau galimybe apžvelgti Olimpinį parką, baseiną ir net atsistoti ant jo dugno. Tai buvo ypatinga kelionė, nes labai svarbu pajausti tą dvasią prieš vykstant į olimpines žaidynes. Dabar žinome visas mūsų laukiančias sąlygas – dėl to tikrai bus lengviau“, – pasakojo Olimpinė čempionė.
   Estafečių varžybose triumfavo plaukiko Dariaus Grigalionio šeima
Rūtos Meilutytės labdaros ir paramos fondas jau trečius metus iš eilės organizavo šeimų estafečių varžybas, kurios šį kartą iškilmingai surengtos Alytuje. Kaip ir įprasta, šiose varžybose buvo plaukiama tik vienu, labiausiai Lietuvą garsinusių plaukikų (Lina Kačiušytė, Robertas Žulpa, Arvydas Juozaitis, Giedrius Titenis, R. Meilutytė) plaukimo būdu – krūtine. Šeimyninę plaukimo estafetės komandą turėjo sudaryti skirtingų lyčių asmenys (1 + 3 arba 2 + 2). Varžybose kiekvienas šeimos narys turėjo nuplaukti po 50 metrų. Parengiamuosiuose plaukimuose savo laimę išbandė 36 šeimos, iš kurių 16 pateko į pusfinalius, o didžiajame finale varžėsi 8 greičiausios komandos.
Pirmą kartą čempionais tapo „Techasas – technikos asas“ ketvertas, kuriame pirmuoju smuiku griežė buvęs plaukikas Darius Grigalionis, dalyvavęs net trijose olimpinėse žaidynėse. Beje, šiai komanda Dzūkijos sostinėje pavyko pasiekti rekordinį šių tradicinių varžybų rezultatą – 2 minutės, 28 sekundės bei 26 šimtosios jos dalys. Šį rezultatą ketvertas užfiksavo finaliniame plaukime. Kartu su Dariumi čempionų laurais mėgavosi Deividas Grigalionis, Aušra Vyšniauskienė bei Martynas Vyšniauskas.
Pastaruosius dvejus metus triumfavusi komanda „Būsi sveikas“ (Darius Girčys, Aušrinė Girčytė, Tadas Girčys bei Vakarė Girčšytė) šį kartą padarė apmaudžią klaidą – pusfinalio plaukime vienam šeimos nariui per anksti įšokus į baseiną, ji buvo diskvalifikuota. Prizines vietas iškovojusios komandos buvo apdovanotos R. Meilutytės taurėmis ir rėmėjų dovanomis. Specialūs prizai taip pat įteikti vyriausiam varžybų dalyviui Tomui (71 metai) ir jauniausiai plaukikei Rugilei, kuriai šiemet sukako vos penki metukai.
   Tarp geriausių šeimų savąją vietą atrado ir Alytaus miesto plaukikai
Alytaus miesto baseine savąjį pėdsaką paliko ir Dzūkijos sostinės atstovai. Antrąja vieta varžybose džiaugėsi „Fantastiško ketverto“ komanda, kurią sudarė alytiškiai Laura Tomaitė, Osvaldas Svipas, Laurynas Svipas bei Gintaras Kuliešius. Geriausią savo rezultatą jie pasiekė finale – 2 min. 31.21 s. Tarp pajėgiausių aštuonių varžybų komandų pateko ir galutinėje įskaitoje septinta likusi „Garbinai – Koralis“ komanda. Šiose ekipos ketvertą sudarė du Alytaus sporto ir rekreacijos centro plaukimo treneriai: Romas Garbinas bei Viktorija Garbinaitė-Skroblienė, plaukę kartu su Gintare Garbinaite ir Rolandu Ožoginu.
Varžybose netrūko ir daugiau šventinių akcentų. Gausiai susirinkusiems dalyviams ir žiūrovams pertraukų metu neleido liūdėti Alytaus vaikinų duetas (Rimtautas Balevičius bei Ernestas Urbonas) „POP DU“, taip pat etnografinis ansamblis „Tarškutis“, savo apsilankymu pradžiugino ir miesto meras Vytautas Grigaravčius.

Alytaus sporto ir rekreacijos centro viešųjų ryšių specialistas
LAURAS BARANAUSKAS