Pamatuose įmūrytas tikėjimas

Spektaklis-„PAMATAI-IŠ-MINDAUGO-PILIES.-NETIKRAS-AKMUO“©Vytautas-Stanionis-18

Kažkaip  pamažu  formuojama nuomonė, kad geriausi Alytaus teatro spektakliai siejami su istorinėmis temomis. Puikus režisieriaus  A.Kinderio spektaklis „Barbora Radvilaitė“ , ne mažiau įspūdingas ir A.Lebeliūno „Pamatai iš Mindaugo pilies. Netikras akmuo“. Kviestiniai ir Alytaus teatro aktoriai jautriai perteikia Lietuvos istorijos tarpsnį pasakojamą per vienos šeimos išgyvenimus. Šiame spektaklyje savo vaidmenį labai gerai suvaidino aktorius V.Praspaliauskas. Tai buvo net ne vaidyba, tai buvo meistriškai perteikti natūralūs išgyvenimai. Štai ką sako spektaklio statytojai:

„Šimtmetį besitęsianti vienos giminės istorija, kupina istorinių peripetijų ir asmeninių dramų. Skirtingos kartos, skirtingi likimai, tačiau yra dalykų, kurie niekada nesikeičia: visi nori mylėti ir būti mylimi, kurti savo laimę ir, iškilus grėsmei, kautis dėl jos.

Labai dažnai likimai lūžta po nepakeliamais istorijos presais. Laikas ir istorinės aplinkybės negailestingi šios giminės ir kitiems šio namo, kurio pamatuose įmūrytas istorinis akmuo,  gyventojams.

Namas spektaklyje – tai valstybės,  mažos, bet labai gajos ir drąsios, metafora. Jos pamatuose įmūrytas tikėjimas savo ateitimi“.

Tai , kad spektaklis puikus patvirtina ir iš Vilniaus atvykę teatralai, tarp kurių ir buvęs kultūros ministras, vienas iš žinomiausių Lietuvos aktorių R. Vilkaitis.

„Alytaus laikas“