Parodoje – laukinės gamtos inspiruoti paveikslai

Jerry A. Moreau (1)

Išeivis iš JAV dailininkas Jerry A. Moreau supažindins alytiškius su savo kūryba. Birželio 2 d. 17 val. Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Seirijų g. 2) bus pristatyta šio autoriaus tapybos darbų paroda „Arti gamtos“. Paveikslus bus galima apžiūrėti iki liepos 30 dienos.

Jerry A. Moreau užaugo vaizdingoje Šiaurinės Kalifornijos kaimo vietovėje. Jerry nuo ankstyvų metų išsiskyrė iš kitų vaikų kūrybingumu ir vaizduote. Dar pradinėje mokykloje jis susidomėjo literatūra, vizualiaisiais menais ir muzika. Įsitraukęs į liaudies muziką, jis puikiai įvaldė bandžą ir prisijungė prie vietinės gospelo grupės. Tačiau palaipsniui viską nusvėrė tapytojo talentas – Jerry sulaukdavo vis daugiau užsakymų, o meno mėgėjai ieškojo jo kūrinių savo kolekcijoms. Dveji metai, praleisti Jeloustouno (Yellowstone) nacionaliniame parke, laukinės gamtos ir gyvūnijos apsuptyje, tapo stipriu impulsu pasukti į dailę, nors tuo laikotarpiu Jerry išgarsėjo muzikuodamas su bliugraso (bluegrass) grupe.

Studijos pas gamtos dailės korifėjus Jerry A. Moreau atskleidė daug meistriškumo paslapčių. Pastaruoju metu Jerry sukurti gamtos paveikslai – iš pirmo žvilgsnio kasdieniški, tačiau atskleidžia daugybę smulkių momentų, kurie dažnai lieka nepastebimi eilinei akiai. Dailininkas sako, kad gamta ir gyvūnija supa mus lyg savaime suprantamas reiškinys, nors turėtų būti visiškai kitaip.

Nors tapyba ir netapo Jerry A. Moreau profesija, tačiau išliko kaip pomėgis ir gyvenimo aistra. Įsikūręs Vilniuje su žmona Jūrate (beje, turinčia dzūkiškų giminės šaknų), Jerry pasinėrė į tapybą. Autoriaus darbus galima rasti privačiose ir visuomeninėse kolekcijose.

Organizatorių inf.