Parodos „ART, ART ir ART“ atidarymas

Spalio 31 dieną, antradienį, 17 val., Audiovizualiųjų menų centre (Kauno g. 9, Alytus) bus mūsų parodos „ART, ART ir ART“ atidarymas.

„ART, ART IR ART – žodžių žaismas, nurodantis amatininkiško įdirbio ir prasmingos kūrybos sąsajas. Profesionalaus natūralizmo siekis nėra itin būdingas šiuolaikinio meno kūrėjams. Tačiau yra kūrėjų, kuriems būtent profesionalaus įdirbio reikalaujantis darbas tampa priemone, leidžiančia atskleisti šiandien aktualią idėją. Įgūdžiai tampa kaip gerai išdirbta dirva, į kurią savo laiku kritęs grūdas (kūrybinė idėja) duoda gausų derlių. Šiuo atveju vertę kuria procesas su aplinkos, trukmės, santykių kontekstais.

Algirdas ir Remigijus – broliai dvyniai, augę nepritekliuje ir socialinių įgūdžių stokojusioje šeimoje. Autobiografija jiems – svarbus inspiracijos šaltinis. Iš socialiai pažeidžiamos gyvenimiškos aplinkos ir sąlygų kyla pagrindinės temos brolių Gataveckų kūryboje: ŽMOGUS. VAIKAS. ORUMAS. SAVIVERTĖ. SAVIRAIŠKA.

Nepaisant itin didelio kruopštumo ir nesuskaičiuojamų valandų reikalaujančio akademinio piešimo stiliaus taikymo kūryboje, dailininkus domina piešinyje atspindėti ne tai, kaip yra sukurtas vaizduojamas objektas, o kokia jo istorija. Hiperrealistiniai darbai atveria diskusiją apie galimybes ir būdus, kaip padėti paliktam jaunam žmogui, bei kviečia kurti santykį ne tik su vaizduojamaisiais, o su kiekvienu šalia esančiu.

Algirdas: „Man piešinys yra kalba. Kalba, parašyta popieriuje, drobėje… būna aiški, nelabai aiški arba visai nesuprantama. Todėl man patinka klausti: ar perskaitote mano paveikslus? Ką šie piešiniai mums gali papasakoti? Ar šis pranešimas jums svarbus?“

Parodoje bus galima išvysti pirmuosius akademizmo stiliumi, spalvotais pasteliniais pieštukais sukurtus bičiulių portretus, projektų „Situacija“ ir „Poveikis“ kūrinius, nuo 2016 metų kūrimo procese tebesantį portretą „Danielius“ bei naujausius pastarųjų metų kūrinius.

Kūriniai parodą pasieks iš MO muziejaus, privačių, Vidmanto Martikonio ir Žygimanto Augustino, kolekcijų bei pačių parodos autorių namų.

Paroda yra projekto „Broliai Gataveckai: nuo kūrybos (auto)biografiškumo iki socialinio poveikio“ dalis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Paroda veiks iki 2024 m. sausio 27 d.

Organizatorių informacija