Pirmas barjeras įveiktas

 

indexVyriausioji rinkimų komisija tikrina jai pateiktus save iškėlusių kandidatų į seimą pateiktus rinkimų lapus su palaikymo parašais. Kiekvienas savarankiškai save keliantis pretendentas turėjo surinkti po 1000 jį palakančių rinkėjų parašų. Anksčiau termino ir be didesnių pastangų parašus rinkimų komisijai palaikančiųjų parašus pateikė savarankiškai  save keliantis Valerijus Vencius. Jo kraityje daugiau kaip 2200 parašų. Tikėtis, kad rinkimų prievaizdai išbrokuos daugiau kaip 1000 parašų nėra nė mažiausios vilties. Tad Valerijus Vencius tikrai bus registruotas kandidatų į seimą. Kitas mieste parašus rinkęs pretendentas Vytautas Bakas surinko kiek daugiau 1500 parašų. To irgi turėtų užtekti. Jau beveik aišku, kad šitie du kandidatai bus užregistruoti kaip seimo rinkimų kampanijos dalyviai. Partijų sąrašuose esantys dar turi kiek palaukti, mat jų atitikimą įstatymo raidei VRK taip pat turi patikrinti.

Į naują seimą veržiasi praktiškai visas dabartinis seimas, kandidatuoti atsisakė tik 8 seimo nariai. Prieš aštuonerius metus kandidatuoti dar vienai kadencijai atsisakiusių buvo 12 seimo narių . Labai jau skalsi seimo nario duona, tad ir veržiasi visi kaip į Nojaus arką.

Patikslinimas. Esame priversti patikslinti Vytautas Bakas surinko ne virš 1500 parašų, bet virš 1300 parašų. Pasirodo tikrai negalima tikėti politikų žodžiais.

Alytaus laikas“