Pradinuko kultūros pasui pasiūlyta pusė tūkstančio kultūros veiklų

c3b8dd3d196e4d311a3340d769786c5a3f21c4b7Kultūros įstaigos ir organizacijos pateikė 515-a paraiškų pradinuko kultūros pasui. Itin aktyvūs buvo muziejai, pasiūlę įvairių kultūrinės edukacijos užsiėmimų. Nemažai paslaugų pateikė ir bibliotekos, teatrai, koncertinės įstaigos bei menininkai.

Šiuo metu yra atliekamas paraiškų administracinis vertinimas, o po to ekspertų komisija, vertins, ar pateiktos paslaugos atitinka kultūros pasui taikomus kokybės kriterijus.

Pagrindiniai reikalavimai – aukšta meninė ir kultūrinė vertė, šiuolaikiška kultūros raiškos arba kultūros paveldo aukštos kokybės komunikavimo forma, aktualus turinys, kūrybingų,    inovatyvių  metodų taikymas, paslaugo trukmė  ir kt.

Kitą kultūros paso paslaugų pradinukams kvietimą Kultūros ministerija planuoja skelbti rugsėjo 3–16 d. Atsižvelgdamos į pirmojo kvietimo metu parodytą susidomėjimą ir užduotus klausimus, Kultūros ministerija kartu su Švietimo ir mokslo ministerija svarstys galimybę į  kultūros pasą įtraukti ir nemokamos paslaugas.

Kultūros ministerija planuoja rengti seminarą „Kaip parengti kultūros paso paslaugos paraišką“. Antrojo kvietimo detalės ir kvietimas registruotis į seminarą bus skelbiamas Kultūros ministerijos interneto svetainėje www.lrkm.lt.

Kultūros paso tikslas – ugdyti mokinių kultūros suvokimą,  meninį skonį, skatinti juos įsitraukti į kultūrines veiklas, kad susitikimas su  kultūra, jos poreikis taptų  jauno žmogaus gyvenimo dalimi. Nuo rugsėjo mėnesio kiekvienam pradinukui numatyta skirti po 15 eurų kultūros paslaugoms. Šiuos pinigus mokinys galės panaudoti kartu su klase rinkdamasis renginius arba edukacinius užsiėmimus, kurie bus pasiūlyti kultūros paso rinkinyje.

Pagal kultūros ministerijos informaciją

„Alytaus laikas“