Premjera Alytaus miesto teatre

JONAS SOBIESKIS VASARIO 7„JONAS SOBIESKIS“

Alytaus miesto teatro spektaklis pagal Herkaus Kunčiaus pjesę

Premjera Alytaus miesto teatre vasario 7 d. 18 val. ir vasario 18 d. 18 val.

 

Režisierius Albertas Vidžiūnas

Kompozitorius Titas Petrikis

Dailininkas Artūras Šimonis

Video projekcijų autorius Alius Mikelionis

Vaidina: Jonas Gaižauskas,Eglė Juškaitė, Vaidas Praspaliauskas, Vidas VaškiusOna GudaitytėErika Jasinskaitė–SalickienėEglė KordiukovaitėEugenijus RakauskasVincas Vaičiulis, Tomas Pukys

Premjera: 2020 m. vasario 7 d.

 

,,Jonas Sobieskis“ lietuviškos dramaturgijos spektaklis, atsisukantis į svarbias kasdienio gyvenimo temas. Spektaklyje gvildenama visuomenėje vis dar „nepatogi“ buitinio alkoholizmo ir žmogaus apsisprendimo laisvės keisti situaciją tema.

„Jonas Sobieskis  – nugalėjęs save didvyris. Nusprendęs  išbristi iš alinančio liūno, nevartoti alkoholio, jis, lyg biblinis personažas, angelų chorui pritariant, kovoja su priklausomybe, keldamas sumaištį šeimoje ir visuomenėje“, – kalba režisierius Albertas Vidžiūnas.

Persisotinusio, priklausomybėse skęstančio herojaus groteskiška drama atveria opią  vieno žmogaus apsisprendimo laisvės problemą. Susidūręs su pasirinkimo laisve, Jonas Sobieskis išgyvena didelį nerimą, o erdvė, kurioje reiškiasi jo mąstymas, emocijos, valia siekti tikslų ir gebėjimas priimti savarankiškus sprendimus, nulemia aplinkos priešiškumą ir provokuoja konfliktus. Tampa aišku – laisvė yra sunki dovana, reikalaujanti kasdienio apsisprendimo.

Gyvenime dažnai girdime TU GALI , spektaklyje tai yra pagrindinis leitmotyvas, tikslas ir veiksmas, lydintis Joną Sobieskį iki pat jo mirties.

,,Jonas Sobieskis“ – tai trečioji Herkaus Kunčiaus triptiko dalis, parašyta specialiai Alytaus miesto teatrui. Pirmoji ,,Ne vaikų žaidimai“ (2017 m.) atskleidžia realistinę šiuolaikinės šeimos santykių karikatūrą, antroji – ,,Laisvės arena“ (2018 m.) gvildena patogios buities, komforto sąlygotas nūdienos uždarumą.

Bilietai: 10 €
Bilietus galite įsigyti tiketa.lt ir teatro kasoje, rezervacija ir informacija tel. (8 315) 51 709, 8 686 94 849.

https://www.tiketa.lt/LT/jonas_sobieskis_22997
DĖMESIO! Po trečio skambučio vėluojantys žiūrovai neįleidžiami.

Strateginis teatro rėmėjas VITA BALTIC INTERNATIONAL

Spektaklį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba