Puikus susitikimas su ministru A.Veryga

dig

Susitikimas su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga vyko šaltuose Šaulių namuose. Salėje buvo šalčiau nei kieme. Tačiau klausantis ministro šaltis kaip ir nesijautė, nes buvo labai įdomus ministerijos darbo pristatymas, o temos labai  aktualios. Pasirodo visiems kompensuojamiems vaistams yra numatyta 100 procentų kompensacija. Pasirodo, kad  klijentų mokamos priemokos už  kompesuojamus vaistus yra ne kas kita, o vaistinių pajamos už suteikiamas paslaugas. Sveikatos apsaugos ministerija ar ligonių kasos nieko bendro su tomis priemokomis neturi. Privačios vaistinės pačios nusistato priemokos dydi. Siekdama , bent kiek apmalšinti vaistinių apetitus sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga  inicijuoja ligonių vaistinių atsiradimą, taip atsirastų galimybė sumažinti priemokų dydžius. Pasipriešinimas iš farmacininkų ir politikų – didžiulis.

Smulkiai buvo  išanalizuota ir alkoholio suvaržymų pasekmės. Pasirodo po alkoholio prekybos suvaržymų  ženkliai sumažėjo alkoholinių psichozių. Sumažėjo ir  mirčių susijusių su alkoholio vartojimu. O biudžeto pajamos padidėjo net 80 milijonų eurų. Duomenis pateikė mokslininkai ir statistikai.

Per pastaruosius dešimt metų vyrų gyvenimo trukmė padidėjo 6 metais ir viršijo 70 metų ribą. Vyrų gyvenimo trukmė būtų dar didesnė, jei ne dažnas neprotingas rizikavimas. Moterų gyvenimo trukmė perkopė 80 metų ribą. Pasirodo, įvairiomis etiketėmis apklijuotas ministras išjudino dešimtmečiais nespręstas problemas, o tai ne visiems patinka. Nieko, gerus darbus anksčiau ar vėliau pripažins ir amžinai nepatenkinti.

Alytaus laikas“