Saugaus eismo komisija: saugesnės perėjos ir nauji kelio ženklai

saugaus-eismo-komisija-5-1024x768

 

Vasario 24 d. Alytaus miesto savivaldybėje vykusiame Saugaus eismo komisijoje nagrinėta daug aktualių eismo saugumo klausimų – dėl ženklų atsiradimo arba nuėmimo įvairiose miesto vietose, automobilių stovėjimo aikštelių plėtros, paaukštinto perėjos įrengimo ir pan.

Posėdžio metu nutarta netenkinti DNSB Putinų g. 28 namo pirmininko prašymo leisti įsirengti dalyje nenaudojamos krepšinio aikštelės automobilių stovėjimo aikštelę, nes numatoma rengti Putinų g. kvartalo detalųjį planą, kuriame būtų suplanuotos automobilių stovėjimo, vaikų žaidimų ir sporto aikštelių teritorijos, privažiavimo kalias ir kiti infrastruktūros objektai.

UAB „Alytaus prekyba“ prašymas patenkintas iš dalies – prie bendrovei priklausančio prekybos centro Topolių g. Saugaus eismo komisija leido įsirengti automobilių stovėjimo vietas, tačiau prie prekybos centro, esančio Vilniaus g., automobilių stovėjimo vietų įrengti nėra galimybių – per mažai vietos.

Atsižvelgus į gyventojos prašymą, aikštelėje prie Žiburio g. 20 namo bus pastatytas neįgaliojo kelio ženklas. Greitai ir efektyviai sureaguota į kitą alytiškio Gedimino Ryženino prašymą, pateiktą elektroniniu paštu – komisijos sprendimu bus panaikintas kelio ženklas „Stop“, pastatytas Jurgiškių ir Statybininkų g. sankryžoje, nes Statybininkų gatvė yra  plati, todėl sukant į dešinę  netrukdoma važiuojantiems Statybininkų gatve. Kaip sakė G. Ryženinas, nuėmus ženklą bus patogiau važiuoti, nereikės be reikalo sustoti.

Atsižvelgta ir į Jaunimo g. 40 ir 38 namų gyventojų prašymą. Jiems sprendžiant automobilių statymo problemą, bus leista Likiškėlių g. pirmoje juostoje statyti automobilius darbo ir išeiginėmis dienomis nuo 17 iki 8 val. ryto.

Visgi Saugaus eismo komisija nusprendė neapriboti automobilių greičio Draugystės ir Kalnėnų g., o kelio ženklas „Stovėti draudžiama“ Seinų g. taip pat nebus statomas, nes planuojama plėsti automobilių stovėjimo aikštelę.

Kol kas liko neišspręstas klausimas įvažiavimo į  darželius „Du gaideliai“ ir „Linelis“ klausimas.  Piko metu čia kyla nemažai konfliktinių situacijų dėl vietos stokos automobiliams laikinai pastatyti ir prasilenkti. Šios problemos sprendimas atidėtas, kol bus išsiaiškinta, kokios yra galimybės įrengti daugiau vietos automobiliams judėti.

VšĮ „Šventės visiems“ Alytaus miestui ketina padovanoti skulptūrą, kuri turėtų atsirasti Vilties, Naujosios ir Jurgiškių g. žiedinės sankryžos centre. Komisija sumanymui pritarė, tik pabrėžė, kad skulptūra neturi užstoti ar trukdyti eismui.

Pasak Saugaus eismo komisijos pirmininko Kęstučio Žuromsko, kartais pritrūksta žinių apie naujausias saugaus eismo priemones ir sprendimus. „Pasisemti žinių, atnaujinti informaciją reikia nuolat“, – sakė K. Žuromskas.

Saugaus eismo komisijos posėdyje taip pat nuspręsta, kad artimiausiu metu pėsčiųjų ir dviračių tilto prieigose bus pastatyti įspėjamieji ženklai, nes tilto danga, esant pašalimui ar  lietingam orui, slidi, todėl pėstieji ir dviratininkai turi būti itin atsargūs.

Komisija nagrinėjo gyventojų prašymą dėl Likiškėlių gatvės – gyventojai prašo atnaujinti nusidėvėjusias paaukštintas perėjas. Ši gatvė riboja techninių galimybių panaudojimą, kol kas joje prie perėjos atsiras ryškus ženklas, perspėjantis ir atkreipiantis vairuotojų ir pėsčiųjų dėmesį.

Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija