Savaitgalis Alytuje: ką galima nuveikti?

14409684_715923768560180_755345335211047424_o

Jeigu dar neturite planų savaitgaliui, pasidomėkite, kokius  kultūros renginius galėsite aplankyti šį šeštadienį ir sekmadienį.

Kultūros renginių programoje – Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai skirti renginiai, ekskursija, tautodailės ir literatūros popietė bei romansų vakaras.

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka kviečia šeštadienį praleisti tautodailės ir literatūros popietėje „Spalva ir žodis“. Apsilankiusiųjų renginyje lauks tautodailininkės Dalios Kerpauskienės tekstilinių gobelenų parodos atidarymas, albumo-knygos „Spalva ir žodis“ pristatymas bei pažintis su mitologinių sakmių knygos „Sparnuotojo Nykštuko strėlė“ ištraukomis.

15 val. Alytaus miesto teatro mažojoje salėje vyks romanso vakaras „Jesenino auksinis ruduo“ –  pasirodys romanso ir liaudiškos dainos mėgėjai, Alytaus miesto kolektyvai ir svečiai iš Marijampolės, Kauno ir Vilniaus. Renginys nemokamas.

Pirmoji spalio mėnesio diena kalendoriaus lapelyje pažymėta kaip Tarptautinės pagyvenusių žmonių diena. Šia proga šį šeštadienį 16.30 val. Alytaus miesto senjorai kviečiami į Alytaus kultūros ir komunikacijos centrą puodelio arbatos su Alytaus miesto savivaldybės meru Vytautu Grigaravičiumi, o 17 val. – į iškilmingą pagyvenusių žmonių pagerbimą ir šventinį koncertą – pasirodys Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis“. Be to, šventės proga visą šeštadienį senjorai, pateikę pensininko pažymėjimą, galės važiuoti viešuoju transportu tik už 1 ct.

Spalio 2 d. 10 val. Alytaus kraštotyros muziejus kviečia į ekskursiją (autobusu) „Dzūkijos bažnyčios“. Aplankysite kairiajame Nemuno krante esančias Alytaus rajono bažnyčias. Ekskursija truks apie 5 val. – aplankysite Alytaus šv. Angelų Sargų bažnyčią. Vyksite į Miroslavo miestelį ir apžiūrėsite 1847 m. pastatytą bažnyčią, paskui suksite link Simno – aplankysite renesansinę, 1520 m. pastatytą Simno švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią. Grįždami į Alytų užsuksite apžiūrėti Krokialaukio ir Ūdrijos bažnyčias. Susidomėjote? Tuomet  registruokitės el. p. ausra.jurciukoniene@alytausmuziejus.lt arba tel. 53 370. Užsiregistravusius alytiškius ekskursijos organizatoriai kviečia rinktis prie Alytaus kraštotyros muziejaus.

Kino mėgėjai laukiami Alytaus kino teatre „Dainava“. Nuo šio penktadienio galima pasižiūrėti nepaprastų stebuklų kupiną fantastinį nuotykių filmą „Panelės Peregrinės Ypatingų vaikų namai“, dramas „Senekos diena“ ir „Liepsnojantis horizontas“ (daugiau informacijos apie filmus  http://kinasdainava.lt/index.php?data=2016-10-01).

Gražaus ir turiningo savaitgalio!

Viešųjų ir užsienio ryšių skyriaus informacija