Savivaldos diena

Snapchat-1720963152

Spalio 10-oji – savivaldos diena. Šia proga Alytaus miesto savivaldybės darbuotojai pasikvietė į svečius miesto mokyklų mokinius. Jie domėjosi miesto vadovų darbu, sužinojo, kaip vykdomas miesto valdymas, tapo laikinais savivaldybės darbuotojais.

Aš labai džiaugiuosi, kad man teko galimybė sėdėti miesto vyriausiojo architekto Mindaugo Matažinsko kėdėje, suprasti, koks sunkus bei kruopštus jo darbas, reikalaujantis didelės kantrybės, ištvermės bei atsakomybės. Susitikimas su Mindaugu Matažinsku – labai jaunu ir daug pasiekusiu žmogumi – paliko gilų įspūdį. Kai sėdėjau architekto kėdėje, kuri labai patogi, per kūną bėgiojo šiurpuliukai. Mes aptarėme, kokiais klausimais miesto gyventojai į jį kreipiasi dažniausiai. Daugybė miesto verslininkų, bendruomenių atstovų nuolat kreipiasi ne tik turėdami idėjų, bet ir ieškodami profesionalaus patarimo, kaip jas įgyvendinti. Su visais ir bendraujama, ir tariamasi, ir patariama. Miesto architektas Mindaugas Matažinskas papasakojo, kad jo darbas – ne tik piešimas, jis privalo žinoti daugybę teisės aktų, kad vykdydamas vieną ar kitą projektą nepadarytų klaidos. Alytaus miesto savivaldybė nuolat ieško naujų idėjų visose gyvenimo srityse, ne tik galvodama, kaip sutvarkyti Dainų slėnį ar miesto centrą.

Po pokalbio su architektu ėjome į Tarybos posėdžių salę. Čia rinkosi ir kitų mokyklų mokiniai. Visi pasidalinome savo įspūdžiais. Šioje vietoje man buvo didelė garbė pasveikinti gerbiamą architektą Mindaugą Matažinską gimimo dienos proga.

Popietė, praleista Alytaus miesto savivaldybėje, buvo puiki, nes sužinojau daugybę naujovių ir supratau, kad tie žmonės dirba mūsų naudai, kad man, mano šeimai ir visiems aplinkiniams žmonėms būtų gera. Architektu aš nebūsiu, nemoku piešti ir nesu kantrus, bet žinau, kad čia dirbti norėčiau. Juk gera daryti gerus darbus.

Rokas Urbonavičius, Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos 8b klasės mokinys,
Mokinių tarybos narys