Sielos atgaivos diena

cof

Vakar Alytuje vyko du renginiai suteikę atgaivą sieloms nuo kasdienybės rutinos. Kraštotyros muziejuje buvo galima prisiliesti prie vieno garsiausių Lietuvos dailininkų  A. Žmuidzinavičiaus kūrybos. Net 25 dailininko kūrybos originalai eksponuojami muziejaus parodų salėje. Puiki gidė, parodos kuratorė Jurgita Rimkutė – Vainiuvienė ne tik papasakojo apie didžiojo menininko kūrybą , bet ir atsakė į susirinkusių dailės gerbėjų klausimus. Parodoje pristatomi ne tik garsūs A.Žmuidzinavičiaus peizažai , kurie nežavėti tiesiog negali, bet ir keli portretai tarp jų ir dukros Giedrės. Pasirodo  tokį vardą mergaitei patys pirmieji Lietuvoje suteikė  Žmuidzinavičiai iki jų toks vardas nebuvo žinomas.

cof

O vakare  pilnutėlėje Šv. Kazimiero bažnyčioje skambėjo choro „Vilnius“ (dir. Artūras Dambrauskas) atliekami  sakralinės muzikos kūriniai. Dažnam atrodo, kad chorinė muzika atliekama grupės žmonių nejudriai stovinčių prieš klausytojus. Tačiau vakar buvo galima įsitikinti, kad ko ne kiekvienai dainai ar giesmei, choristai keisdavosi vietomis , kartais net kūrinio atlikimo metu. Puikia akustika pasižyminčioje bažnyčioje skambėjusi muzika sužavėjo visus susirinkusius. Žiūrovai negailėjo aplodismentų. Už puikų koncertą  atlikėjams padėkojo miesto mero pavaduotoja Valė Gibienė, kiti garbūs asmenys.

Taigi, per dieną įvykę du puikūs renginiai atgaivino sielą ne vienam alytiškiui. Po tokių dienų ir pasaulis tampa mielesnis.

„Alytaus laikas“