„Skaityti – pasaulius matyti“

289000311_410350564455595_7334400070226023370_nAlytaus sinagogoje šiandien rinkosi knygų mylėtojai. Čia vyko Alytaus Dainavos progimnazijos organizuota tarptautinė konferencija „Skaityti – pasaulius matyti“.
Konferencijos dalyvius ir iš Alytaus miesto partnerio – Gižycko pavieto (Lenkija) atvykusius svečius pasveikino Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.
„Skaityti mėgau nuo vaikystės. Nereikėjo manęs įkalbinėti, papirkinėti, kad už perskaitytus puslapius gausiu saldainį ar grasinti, kad neperskaičius neleis į kiemą. Turbūt, kaip ir daugelis jūsų, skaičiau net tada, kai būdavo laikas miegoti – juokauju, kad šiuolaikiniai vaikai nė nežino, jog žibintuvėlio tikroji paskirtis buvo ta, kad galėtum skaityti po antklode. Tomo Sojerio nuotykius perskaičiau iki skylučių. Penkis, dešimt ar penkiolika kartų. Esu tvirtai įsitikinusi, kad pomėgis skaityti ir knygos buvo vienas iš kelių, kuris atvedė mane čia, kur esu. Ir šiandien stovėdama šioje konferencijoje susimąsčiau – kas pasikeitė? Kodėl mūsų vaikams knygos yra bausmė, pareiga ir tiek mažai malonumo? Taip, mes neturėjome tiek pramogų, mūsų nesupo tiek ekranų ir mums langas į pasaulį buvo knygos, bet esu įsitikinusi, kad net ir turint visas tas priemones, kurias turi mūsų vaikai, knygų vertė nė kiek nesumažėjo. Gal net sakyčiau, atvirkščiai – padidėjo? Ekranai mažina vaikų socialinius įgūdžius, atima bendravimą – ar gali būti geresnis pokalbis nei apie knygą? Ekranai trukdo vystytis emociniam intelektui – knygos moko užjausti, suprasti kitą ir tiesiog leidžia mums tapti kažkuo kitu“, – sveikindama konferencijos dalyvius sakė mero pavaduotoja.
Konferencijos metu Gižycko apskirities švietimo plėtros centro projektų vadovas Kazimierz Ambroziak susirinkusiems pristatė ERASMUS+ projektą „Efektyvios mokinių skaitymo strategijos“. Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriaus pirmininkė Inga Mitunevičiūtė kalbėjo apie skaitytojo kelyje pasitaikančius posūkius, kalnelius ir duobes, o psichologė kanterapeutė Joana Grygutis – apie skaitymą šuniui ir galimybę tokiu būdu susidraugauti su knyga.
AMS info.