Šis tas apie miesto valdžios pralaimėtą teismo sprendimą

12022530_559608730858352_386938663655631569_o-670x300

Praėjusių metų pradžioje miesto valdžia sugalvojo, kad reikia miesto pinigais  paremti vieną Alytaus televiziją. Kaip tarė taip ir padarė, miesto tarybos narės L. Radzevičiūtės inicijuotą sprendimą meras N.Cesiulis pateikė svarstyti miesto tarybai, kuri „besirūpindama“ alytiškių informuotumu nusprendė , kad keliasdešimt tūkstančių mokesčių mokėtojų  eurų turi nusėsti televizijos savininkų kišenėje. Alytiškiai, anot sprendimo teikėjų ir gausių palaikytojų, turėtų Alytaus miesto tarybos posėdžių šou žiūrėti tvarkingai nuo pradžios iki pabaigos per televiziją, na Seimas turi savo TV, kuo Alytaus taryba prastesnė. Kad visi posėdžiai jau transliuojami Youtube, argumentas nesuveikė, nes matyt alytiškius laiko ne tiek šiuolaikiniais, kad tokį stebuklą kaip internetą naudotų. Nekreipdamas dėmesio į įstatymo reikalavimus, už sprendimo priėmimą balsavo ir asmeniškai suinteresuotas tarybos narys.

Tokį sprendimą savo balsais parėmė visa šauni formuojama naujoji daugumą, išskyrus valstiečių frakciją ir V.Micevičių – konservatoriai, socialdemokratai – tarybos nariai kuriems įstatymai tiesiog negalioja.  Su tokiu sprendimu nesutiko ne  tik Alytaus piliečių bei Valstiečių ir žaliųjų frakcijos, tarybos narys Valerijus Vencius, bet ir Vyriausybės atstovas Alytaus regione, kuris ir kreipėsi į teismą.

Teismas patvirtino tai, kas buvo aišku nuo pat pradžių   taryba viršijo savo įgaliojimus ir priėmė neteisėta sprendimą. Cituojam : „Alytaus miesto taryba , priimdama skundžiamą sprendimą pažeidė Viešojo administravimo įstatymo 3 straipsnio 1 punkte ir  Vietos savivaldos 4 straipsnio 6 punkte įvardintus principus , nesilaikė poįstatyminiams aktams nustatytų teisinių reguliavimo pagrindų viršijo jai suteiktą kompetenciją , tai sudaro pagrindą pareiškėjo Vyriausybės atstovo prašymą patenkinti visa apimtimi panaikinant Alytaus miesto savivaldybės tarybos 2020  sausio 30 d. sprendimą “Dėl Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdžių transliacijų”.  Taigi , pamaloninti miesto tarybos nario šeimą valdančią televiziją nepavyko, kad ir kaip teisme savo siekį bandė pagrįsti liudytoja miesto tarybos narė L.Radzevičiūtė.

Šios kadencijos miesto valdžia teismuose pralaimi vieną po kitos bylas. Tokio teisinio neraštingumo Alytaus istorijoje nėra buvę. Miesto valdžioje sėdintys vienas po kito save pristato kaip teisininkus, bet iš tiesų tai teisiniai analfabetai kurie mano, kad mulkinti galima ne tik alytiškius bet ir valstybės teisinę sistemą.

Teisinis neraštingumas, teisinis cinizmas ir įžūlumas tęsis mieste ir toliau. Mero N.Cesiulio lipdomos naujos daugumos pagrindą vėl sudarys valdžios bet kokiomis priemonėmis siekiantys konservatoriai ir socialdemokratai. Būtent tie, kurie ir nulemia neteisėtų sprendimų priėmimą.  Teisinis nihilizmas Alytuje ir toliau klestės.

Vardinis balsavimas

“Alytaus laikas”