Smulkusis verslas Alytuje: klęsti ir inovatyvios, ir laiko patikrintos idėjos

Pastaruoju metu Alytuje daugėja sėkmingų smulkiojo verslo istorijų, o Alytaus miesto savivaldybė yra viena iš daugiausiai lengvatų teikiančių savivaldybių Lietuvoje. Žinant, kaip sudėtinga šiandien įkurti sėkmingą verslą, vietinė valdžia deda dideles pastangas skatindama jo plėtrą.

Dažnai iš politikų girdime, kad smulkus ir vidutinis verslas yra svarbiausias ekonomikos augimo veiksnys, turintis esminį poveikį verslo plėtrai. Vietinės valdžios palaikomos mažos ir vidutinės įmonės stiprina regiono ekonomiką ir padeda spręsti nedarbo problemą.

SPA įkvėptas japonų filosofijos – „Wabi-sabi“

„Daugelį metų domiuosi japonų filosofija ir vertybėmis, kurias stengiuosi puoselėti ne tik gyvenime, bet ir versle. Vertybes, kurių taip trūksta šiandieniniame mūsų pasaulyje. Tai – visų pirma momentai, visi mes skubame ir pamirštame gyventi šia akimirka. Taip pat savęs pažinimas ir priėmimas. Mes per masažus, ritualus ir renginius bandome ne tik pažinti save, kokie iš tikrųjų esame, bet ir užmegzti ryšį su savimi“, – teigė SPA direktorė Julija Griškonienė.

„Wabi-sabi“ yra apie tai, kad nieko nėra tobulo. Kaip gamta, taip ir žmogus nėra tobulas ir tie netobulumai yra kiekvieno iš mūsų unikalumas.

„Realybės priėmimas, sąmoningumas, kad žmonės suprastų, jog realybė yra tokia, kokia yra. Galbūt mes jos globaliai pakeisti negalime, tačiau galime pakeisti savo požiūrį. „Wabi-sabi“ tai – nėra nieko amžino, užbaigto ir tobulo“, – pasiteiravus, ką japonų filosofijoje reiškia „Wabi-sabi“, sakė direktorė.

Paklausus Julijos, kas yra jų tikslinė auditorija – alytiškiai ar miesto svečiai, J. Griškonienė atsakė, kad statistikos nėra dariusi, tačiau iš socialinių tinklų užklausų pastebi, kad daug atvykstančių yra iš didžiųjų Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno ir net Klaipėdos.

„Tiek aš, tiek investuotojas esame iš Alytaus, užsiimame nekilnojamuoju turtu. Naujame pastate norėjome įkurti ką nors iš paslaugų sektoriaus, ko dar nėra mieste, taip ir atsirado SPA, skirtas trumpam pabėgimui nuo kasdienių rūpesčių, ramiam poilsiui ir jėgų atgavimui“, – teigė Julija Griškonienė.

Alytaus miesto savivaldybė viena iš daugiausiai lengvatų teikiančių savivaldybių Lietuvoje.

Nustatytose vietose taikomos vietinės rinkliavos lengvatos už leidimą prekiauti ar teikti paslaugas Alytaus miesto savivaldybėje.
Finansinė parama teikiama smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, įregistruotiems Alytaus miesto savivaldybėje ir vykdantiems ekonominę veiklą savivaldybės teritorijoje, bei verslininkams – fiziniams asmenims, deklaravusiems gyvenamąją vietą Alytaus mieste, kurie įstatymų nustatyta tvarka verčiasi ūkine komercine veikla, taip pat skatinamos jaunimo verslumo iniciatyvos ir mokomosios mokinių bendrovės.

Pramonės parke besikuriančiam ir norinčiam investuoti verslui taikomos lengvatos, investuotojai įvykdę visus sutartyje numatytus įsipareigojimus atleidžiami nuo nekilnojamojo turto ir žemės mokesčio ar žemės nuomos mokesčio ir nuo infrastruktūros mokesčio.

Atvykite į Alytaus miesto savivaldybę ir įsitikinkite, kad galite sėkmingai plėtoti ar pradėti kurti savo verslą, nes tik čia – palanki investicinė aplinka.

Verslo skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Michnovič