Šventinis Minskas

IMG_6422 (2)

  Nuo paskutinio apsilankymo praėjusiais metais Baltarusijos sostinėje gyvenimas gerokai pasikeitė. Ne, automobilių nesumažėjo, jie kaip važiavo šešiomis juostomis taip ir važiuoja. Žmonių pilni visi pasviečiai. Pasikeitė kainos ir gaunamos pajamos. Prieš metus dėžutė saldainių kainavo 74.000 rublių, šiemet – 97.000 rublių. Gyventojų pajamos sumenko apie 30 procentų, lyginant su praėjusiais metais. Beje nuo 2016 metų Baltarusija žada nuo savo pinigų nubraukti keturis nulius t.y. vietoj 10.000 rublių bus tik 1 rublis. Vadinasi 1 euras turėtų kainuoti 2 rublius su trupučiu. Bus visiems lengviau skaičiuoti.
Kalėdas baltarusiai švenčia nuo gruodžio 24 dienos iki sausio 4 dienos. Mat švenčia ir katalikiškas ir pravoslaviškas kalėdas. Teko susidurti su šeima, kurioje viena dukra pakrikštyta katalikiškai, o kita -pravoslaviškai. Ir nieko, sutaria.
Nuo 2016 metų Europos Sąjunga labai stipriai mažina sankcijas Baltarusijai. Jų valdžia galės važinėti po Europą, kaip beje tai sėkmingai visą laiką darė eiliniai šalies gyventojai. Baltarusiai viliasi, kad pasikeitusi situacija pagerins jų valstybės ekonominę padėtį. Baltarusiai gerai supranta draugystės su Rusija naudą, bet labai dažnai nepritaria kaimynų pozicijai. Kad ir Ukrainos ar Gruzijos klausimais. Jie nepripažįsta žemių užgrobimo, nors ir patiria didžiulį spaudimą. Tikėtina, kad po Naujųjų Metų Baltarusija ims labiau plėtoti ekonominius ryšius su Europa. Sotus kaimynas – ramus kaimynas.
O šventinis Minskas išties gražus. Verta aplankyti.

Kęstutis Tamulevičius

nuotrauka Natalija Kožar