Talentingas jaunimas renkasi Lietuvą

crop_510x410_dsc_4475

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė davė startą pasaulyje analogų neturinčiai transporto platformai „Trafi“. Mūsų šalyje kuriama unikali programa – tai moderniausias miesto transporto projektas, vienoje vietoje sujungiantis viešąjį transportą, pavėžėjimo ir automobilių dalijimosi paslaugas.

Dar vasaros pradžioje iniciatyvos „Rinkis Lietuvą“ startą paskelbusi šalies vadovė ypatingą dėmesį skiria į Lietuvą jau grįžusiems ir čia grįžtantiems mūsų šalies piliečiams. Pasak Prezidentės, „Trafi“ yra vienas iš geriausių pavyzdžių, kad inovatyvūs, dinamiški ir darbuotojus vertinantys verslai motyvuoja talentus grįžti.

Daugiau kaip pusė „Trafi“ darbuotojų yra sugrįžę iš užsienio. Programos kūrėjų komandoje – Kembridžo, Oksfordo universitetų, Masačusetso technologijų instituto absolventai. Įmonės darbuotojai į Lietuvą grįžo svečiose šalyse atsisakę darbo „Google“, „Uber“, „Spotify“ ir kitose žymiose įmonėse.

Prezidentės teigimu, kol vis dar ieškoma stebuklingų receptų, kaip susigrąžinti išvykusiuosius, tokios įmonės kaip ši tai daro labai sėkmingai. Verslo plėtrą tęsti ketinanti ir Lietuvą visame pasaulyje jau populiarinanti „Trafi“ – vienas sėkmingiausių šalies startuolių. Iki šios dienos „Trafi“ veiklai tobulinti ir plėsti pritraukta per 14 mln. JAV dolerių investicijų, įmonės sukurtais produktais naudojasi daugiau kaip 4 mln. žmonių Latvijoje, Estijoje, Turkijoje, Brazilijoje, Indonezijoje ir kitose šalyse.

Naujoji „Trafi“ platforma – tai išskirtinis visas transporto paslaugas į vieną sujungiantis įrankis mobiliajame telefone. Viešojo transporto naudotojai vienu mygtuko paspaudimu gauna greičiausius ir patogiausius maršrutus kelionei autobusu, troleibusu ar oranžiniu dviračiu. Norintieji keliauti greičiau naudodamiesi platforma galės pasirinkti pavėžėjimo ar taksi paslaugas. Mėgstantys patys vairuoti vartotojai čia pat galės naudotis automobilių dalijimosi paslaugomis „City Bee“ ar „Spark“.

Miesto gyventojų patogumui „Trafi“ siūlo gyvą transporto žemėlapį, atvaizduojantį transporto judėjimą realiu laiku. Taip kiekvienas vartotojas galės matyti, kaip juda viešasis transportas, kur yra artimiausi dviračių ar automobilių dalijimosi punktai, kiek juose laisvų transporto priemonių. Tai jam leidžia priimti sprendimą pagal tą situaciją, kuri tuo metu yra mieste.

Nuo šiandien nauja „Trafi“ platforma pradeda veikti Vilniuje, įmonės planuose – jos plėtra į didžiausius ir chaotiškiausius pasaulio miestus.

Prezidentės spaudos tarnyba