„Tarškutis“ įvertintas ir saulėtoje Bulgarijoje

1-pieš uždarymo koncertą visi

Liepos 3 d. Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblis „Tarškutis“ išvyko į saulėtąją Bulgariją atstovauti Alytui ir Lietuvai XII tarptautiniame jaunimo menų festivalyje „Mūzos“. Jis vyko Sozopolio (Созопол) mieste ant Juodosios jūros kranto. Šis festivalis – tai įvairių meno žanrų renginys: skirtingų stilių šokiai, muzika, cirkas, teatras, kinas ir kt. Kartu su mumis pasirodė  kolektyvai iš Bulgarijos, Estijos, Latvijos, Rumunijos, Makedonijos, Čekijos, Vengrijos, Rusijos, Kinijos, Ukrainos ir kitų šalių.

Prieš pasiekdami kelionės tikslą – Bulgariją, ansamblio nariai aplankė Slovakiją ir Serbiją. Šalis, kuriose apsistodavome nakčiai, pasiekdavome tik vakare, todėl turėjome galimybę pasigrožėti jų vakariniu ir naktiniu gyvenimu. Mus sužavėjo Košicės miesto senamiesčio aikštė, jos pasididžiavimas – Šv. Elžbietos gotikinė katedra, Šv. Mykolo koplyčia ir Šv.Urbano, vynuogynų globėjo, bokštas. Košicės miesto aikštėje taip pat grožėjomės fontanais, dailiais senoviniais namais, kadaise priklausiusiais miesto pirkliams ir turtuoliams, ragavome tradicinius slovakų patiekalus.

5-  Tautiška giesmė skambėjo ir BulgarijojeKelionė į Bulgariją neprailgo, nes mus lydėjo dainos, gražus svetimų šalių kraštovaizdis, juokas ir pokalbiai. Trečiame pagal dydį Serbijos mieste Niše pamatėme Osmanų imperijos laikų statinį  –  Kaukolių bokštą, jame  turkai įmūrijo serbų sukilėlių galvas. Na, o jau pasiekus Bulgariją, pro autobuso langus grožėjomės Bulgarijos sostinės Sofijos centru.

Liepos 5 d. pasiekėme  Sozopolį. Tai senas pajūrio miestas pietinėje Bulgarijos Juodosios jūros pakrantėje. Ilsėjomės prie jūros, grožėjomės miesto gamta, gatvėmis, mėgavomės puikiu Sozopolio oru ir aplankėme Ravadinovo pilį.

Liepos 6 d. vakarą drauge su viso pasaulio lietuviais iškilmingai giedojome Tautišką giesmę, stebėjome kitų šalių kolektyvų pasirodymus. Kitą dieną ruošėmės savo pasirodymui, dalyvavome pirmoje repeticijoje. Bulgarijoje turėjome galimybę plaukti laivu Ropotamo upe, tekančia per gamtos rezervatą. Dalyvavome apdovanojimuose ir patys koncertavome. Džiugu, kad sulaukėme daug pagyrimų iš organizatorių, o komisijos sprendimu dainų ir šokių ansambliui „Tarškutis“ buvo įteiktas specialusis festivalio prizas bei taurė ir diplomai už puikiai  atliktą programą.

6-vadovas Leonidas su mažiausiais „tarškučiais“ Vilte, Augustinu, Deina ir jos tėveliu DaivaruGrįždami pabuvojome Serbijos sostinėje Belgrade, Vengrijoje. Slovakijoje pamatėme Oravos pilį, stovinčią ant 112 m aukščio skardžio. Pasiekėme Lenkijos Krokuvą, kurioje 1386 m. vasario 14 d. buvo pakrikštytas Jogaila, surengtos jo ir Jadvygos vestuvės. Grįžome kupini prisiminimų bei naujų įspūdžių ir noro keliauti kitais metais! Esame dėkingi UAB „Kautra“ vairuotojams Romualdui ir Arūnui už paslaugumą ir profesionalumą, tėveliams, vadovams ir Alytaus miesto savivaldybei, skyrusiai dalinį finansavimą šiai kelionei.

Na, o šiais metais ansamblio „Tarškutis“ laukia dar viena tikrai įspūdinga kelionė į Pietų Prancūzijos Bedarjė (Bedarieux) miestą. Jeigu ir jūs norite prisijungti prie mūsų kolektyvo – kviečiame atvykti  rugsėjo mėnesį į Alytaus jaunimo centrą! Laukiame visų norinčių!

Ineta Pikūnaitė ir Svaja Romanovaitė,Alytaus jaunimo centro dainų ir šokių ansamblio „Tarškutis“ smuikininkės ir šokėjos.