Už suteiktą pagalbą – garbingi Ukrainos apdovanojimai ir A. Ramanausko-Vanago portretas

 

1a„Lietuvos policijos mokyklos (toliau – LPM) bendruomenės surinkta parama – išties svarus indėlis gelbėjant Ukrainos karių gyvybes“, – kalbėjo mokykloje apsilankęs ir padėkas iš Ukrainos perdavęs atsargos karininkas Ramūnas Šerpatauskas. Už aktyvią pagalbą Ukrainos-Rusijos karo metu Baltojo kryžiaus apdovanojimai įteikti LPM darbuotojams, o mokyklai – Ukrainos kario Denis Žarkov pieštas Adolfo Ramanausko-Vanago portretas.

Dar kovo mėnesį LPM sulaukė pagalbos prašymo paremti Ukrainos gynėjus medicinos pagalbos priemonėmis, ekipuote, termo rūbais ir kitais gyvybiškai svarbiais daiktais. Mokyklos bendruomenė skubiai sureagavo – darbuotojai ir kursantai vykdė paramos rinkimą bendruomenės viduje ir įvairiuose miestuose. Surinktą paramą tiekė Druskininkų miesto Lietuvos šaulių sąjungos Giedriaus Matulionio 103 kuopos vadui Ramūnui Šerpatauskui, kuris ją perdavė tiesiai į frontą.

Minint Lietuvos kariuomenės dieną, susitikime su LPM kursantais ir darbuotojais, R. Šerpetauskas įteikė iš Kijivo perduotus Baltojo kryžiaus („Honor et gloria“) apdovanojimus komisarui inspektoriui Daliui Mackelai ir inspektoriui Naurimui Zaveckui, dalinosi apie Ukrainos karių išgyvenimus, jų motyvaciją, perdavė karių padėkas Mokyklos bendruomenei už ryžtą ir pagalbą nelaimės ištiktam.

Veiklos valdymo skyriaus

vyriausioji specialistė Jurga Urbanavičienė