VESK posėdyje – nauji sprendimai dėl koronaviruso padarinių suvaldymo

 

specialios-tarnybos-ir-autobusai-laukia-atvykstanciu-keleiviu-5e79d5e92a344.jpg

Šiandien nuotoliniu būdu surengtame Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisijos (toliau – VESK) posėdyje aptarta, kaip valdomi koronaviruso COVID-19 plitimo padariniai šalyje. Posėdyje bendru komisijos narių sutarimu patvirtinti šie sprendimai.

Vyriausybei siūloma pratęsti karantino priemones, numatytas  Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos kovo 12 d. posėdžio protokole, ir atsižvelgti į epidemiologų rekomendacijas.

Atsižvelgiant į besikeičiančią situaciją dėl koronaviruso COVID-19 plitimo padarinių, rekomenduojama didinti horizontalųjį valstybės institucijų įsitraukimą į valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valdymą Vyriausybės lygiu, taip pat siūloma Vyriausybei koordinuoti grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui pavesta iš Vidaus reikalų ministerijos tvarkomų valstybės rezervo materialinių išteklių atsargų papildomai aprūpinti respiratoriais Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnus.

VESK posėdyje nuspręsta, kad esant poreikiui nustatyta tvarka bus galima pasitelkti Lietuvos kariuomenę, siekiant padėti vidaus reikalų sistemos pareigūnams užtikrinti viešąją tvarką karantino laikotarpiu.

Taip pat VESK nariai Sveikatos apsaugos ministerijai pavedė surinktus duomenis apie asmenis, kuriems skiriamas privalomas karantinas, nedelsiant teikti Policijos departamentui ir savivaldybių administracijų direktoriams.

Posėdyje pritarta ir rekomendacijai savivaldybėms, kad šios iš užsienio grįžusiems asmenims neskirtų pavienės saviizoliacijos, kitu atveju savivaldybės savo resursais įsipareigos užtikrinti atskirai izoliuotų žmonių efektyvią kontrolę.

VRM info.